Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bt. -ben vagyok alkalmazott,...

Bt. -ben vagyok alkalmazott, kultúra utalványt adott (50. 000 Ft) a főnököm. Miért jó ez neki? Tudom, hogy adómentes, de miért jó még neki (anyagi, munkaügyi, adózási, elszámolási) okok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 4. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Kevesebb adót kell fizetnie.

Ha ugyanennyi kp-t akart volna adni, akkor kb 30%-kal többe került volna neki. Ha ugyanannyit fordított volna rád és kp-ban adta volna, mint amennyibe a neked 50000-et érő utalvány került, akkor alig 30000-et kaptál volna meg.

2013. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értelek, és nagyjából tudom is, de miért még? Ezt adta, és nem kérdezett meg, csak győzködött, hogy ha kaja ut. ad, akkor az adós, és sokkal kevesebbet kapnék meg belőle. (egyébként a kaját választottam volna, ha csak 25-30E is)


Tehát azt gondolom őt ismerve, hogy neki valamiért érdeke fűződik hozzá, hogy ilyet adjon.

2013. dec. 4. 09:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi hozzá fűződő érdeke. Te adózól belőle, nem ő.


De ha neked 25 ezer Ft kaja utalvány kéne, én beváltom az 50 ezres kultúrádat 25 ezer készpénzre..

2013. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy én adózok?

Nem értem


Köszi a beváltási ajánlatot :):)

2013. dec. 4. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Kapsz 50.000 forintnyi jutalmat. Abból adózol. Így működik az ország. Bármi bevételed van, abból az állam is részesedni akar.

Ha kaja utalványt kérsz belőle, akkor 37.5%ot adózol, ha készpénzt akkor 47%ot adózol, ha sport utalványt akkor 0%-ot, stb.. Te adózod, nem a munkáltató, függetlenül attól, hogy ki fizeti be.

2013. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem.

50.000 Ft. értékben kaptam kultúra (és sporteseményre is) utalványt.

2013. dec. 4. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, és mivel ez (mint írtam) 0%-os adókulcsos, ezért nem adóztál belőle. Se a főnököd. Senki.
2013. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az előző válaszban az van írva, hogy én adózok, ami helytelen. És ha bármilyen más utalványt kapok, abból sem én adózok, hanem a főnököm
2013. dec. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!