Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők milyen támogatást...

Pályakezdők milyen támogatást kapok a munkaügyi központba?

Figyelt kérdés

Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy én mint pályakezdő nem találok semmiféle nekem való munkát, gondoltam el kéne menni a munkaügyi hivatalba, de nem tudom, hogy van e értelme.

TB-t fizetik addig okés, de kapok munkanélküli segélyt? ha igen mennyit? Cserébe mit várnak el tőlem? Gondolom ajánlanak munkát is néha, de mivan ha nekem nem tetszik? stb

Valaki aki jártas ebben mesélhetne, hogy én is képben legyek egy kicsit, köszönöm :)



2013. dec. 5. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

csak akkor kapsz segélyt, ha van x idő munkaviszonyod, azt hiszem 1 év

de mivel diák voltál,, érthetően nincs.

Beregisztrálsz, és egy év múlva fogsz kapni havi 23000Ft álláskereső támogatást, de addig semmit.

Háromhavonta meg kell jelenned, bemutatni h élsz, és egy könyvbe írni és vezetni, h hová jelentkeztél. Egy hónapban kétszer fizetik az utazási költségedet, vinned kell a jegyet, és a könyvbe aláíratni a céggel, ahol voltál állásinterjún.

ha a meghatározott időpontban nem jelensz meg, kizárnak, és megszakad az egy éved is.

Nem igazán igyekszenek munkát keresni, ne izgulj. Néha behívnak kötelező tréningekre, 3 nap, és ha ezen sem jelensz meg, akkor is kizárnak.

Tehát remélem, mennél hamarabb sikerül munkát találnod, mert kész cirkusz ami ott megy.

2013. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ebbe mindent benne volt amit tudni akartam.

Következtetésem meg az, hogy teljesen felesleges.

2013. dec. 5. 13:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy erős kézfogást!
2013. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2 éve vagyok pályakezdő, lassan 9 hónapja regisztrált. SEMMIT nem kaptam eddig!!! Bejárok a kötelezőre és kész. Egyszer ajánlottak állást, ami miatt is csak én szívtam. Múltkor voltam és kérdeztem, van-e képzés, tanácsadás. Azt mondták, hogy jelenleg semmi. Megyek haza, erre levélben kaptam értesítőt az államtól, hogy jelentkezhetek tanácsadásra...... semmit nem várok már el tőlük, legyen munkájuk a meleg irodában... TB? dehogy fizetik.
2014. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha kérdésed van, segítek szívesen, mert sajnos eléggé tapasztalt vagyok:)
2014. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kötelező alatt azt értsem, hogy ugye bizonyos időközönként megkell jelenni hogy élsz és elszámolnak veled?

nem fizetik a TB-t már?

akkor van bármi értelme is elmennem? december óta tervezgetem, de semmi jót nem hallottam róla, ezért nem is mentem eddig.

2014. jan. 23. 13:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, 3 havonta meg kell jelenned, de ha előre szólsz nekik, hogy pontos időben nem tudsz elmenni, semmi baj. csak menj el valamikor. Pár napot késhetsz, én késtem már 5 napot is. Azt mondta az ügyintéző, hogy legalább megjelentem, más ezt se csinálja. Maximum 60 napra "zárnak" ki, utána újra kell regisztrálnod ha nem jelensz meg.

TB-t nem fizetik sőt, neked kéne.....

2014. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem olyan vészes, ahogy előttem írták, csak nincs nagyon értelme. Egy olyan állásinterjún sem voltam, amit a központ ajánlott ki. Mert csak akkor kell papírt kitötletni a munkaadóval ha a központ ajánl ki téged és nem vagy köteles elfogadni a kiajánlást, nem lesz semmi baj.
2014. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, akkor még rosszabb a dolog, mint eddig gondoltam.

Akkor ez csak annak jó aki előtte dolgozott legalább pár évet és kap pénzt, de másnak hasztalan.

2014. jan. 23. 14:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy vagyok vele, hogy legalább teszek azért, hogy legyen munkám és elmegyek a központba. Meg azért szívesebben alkalmaznak regisztrált álláskeresőt, pályakezdőként minden lehetőséget meg kell ragadni, ami kicsit is segíthet.:)
2014. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!