Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki visszautasítja a...

Ha valaki visszautasítja a közmunkát, a regisztrációját is törlik a munkaügyi központban? Azt tudom, hogy a foglalkoztatást helyettesítő támogatást elveszti, de attól még regisztrált munkanélküli marad vagy azt is törlik?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint azt is törlik, de 60 nap múlva lehet újra regisztrálni.
2013. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az FHT-t úgy tudom egy évig nem kapja ilyenkor, de ezek szerint 60 nap után lehet újból regisztrálni, erre nem vonatkozik az egy év?
2013. nov. 14. 10:31
 3/4 Sándor G ***** válasza:
77%

Ha nem vállalod el, mint pl,án 2xer sem, akkor 3hónapra törölnek a reg.ból, ezután újra reggelhetsz, de f.h.t.ra még 1évig nem leszel jogosult, söt közmunkára sem hívnak be, csak bizonyos idő eltelte után.

nehogy jól érezd magad, pártunk és kurmányunk szegénységellenes politikája, embertelen törvényei miatt, van ez.

2013. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon régóta voltam hasonló körülmények között. Konkrétan nem küldhetnek és nem kényszeríthetnek közmunkára. Illetve saját tapasztalat alapján nem is keresik fel az embert, magunknak kell gondoskodni a dolgokról. Ez velem is így volt, magamtól kényszerültem közmunkára menni. Az önkormányzatnak egy "követelménye" van: évi 30 napot kell felmutatni a következő évi segélyezéshez. Erre egészen decemberig van lehetőség.

Mostanában volt a neten egy olyan hír, hogy túlbuzgó munkaügyi dolgozó fenyegetőzött a közmunkával. Ezt azonban jogilag nem tehette meg.

2013. nov. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!