Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kapják meg a pedagógusok...

Miért kapják meg a pedagógusok és az önkormányzati dolgozók hamarabb a fizetésüket, mint a cégeknél dolgozók? A pedagógusok 5-ig, az önkormányzatisok pedig már elsején. A cégeknél meg 10. a határidő.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Önkormányzatis ismerősöm panaszkodott, hogy az októberi bérét csak(!) november 4-én kapta meg, pedig máskor mindig megkapja okt.31-én, a decemberit pedig meg még az ünnepek előtt.


2013. dec. 9. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

A törvény azt mondja, hogy hó + 10-ig kell kifizetni. Az önkormányzatok viszont nagy vonalúan lemondanak az extra 10 nap kamatairól, és segítik az embereket.

Egy versenyszférás cégnek eszébe sincs segíteni az embereken, jellemzően rendelkezik gazdasági osztállyal, aminek a legfontosabb feladata a pénz fialtatása rövid és hosszútávon.

2013. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Nekik a törvény is azt mondja, hogy 5-ig kell kifizetni: [link]
2013. dec. 9. 08:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha meg annyira segítenék az embereket az önkormányzatok, akkor miért számolnak késedelmi kamatot ha valaki csak 1 nap késéssel fizeti be az adóját?
2013. dec. 9. 08:51
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
10-ig kell adni a fizetést, azon belül a munkáltató dönti el, hogy mikor adja oda.
2013. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Amiről te beszélsz, az már nem a munkatörvénykönyv, hanem a közalkalmazotti és köztisztviselői törvények. Azok más dolgokat is máshogy szabályoznak, minek hasonlítok össze?


Tök más az állami- és magánszféra...

2013. dec. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

"Ha meg annyira segítenék az embereket az önkormányzatok, akkor miért számolnak késedelmi kamatot ha valaki csak 1 nap késéssel fizeti be az adóját?"


Hogy megfelelő szokásokra neveljék az embereket. Amit be kell fizetni, azt be kell fizetni.

2013. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyebkent baromiri nem ertem a kerdes ertelmet! durvan 30naponta kapsz igy is fizetest meg ugy is.... Szoval szerintem total mindegy hogy mikor kapod mert ugyan ugy kell beosztani!
2013. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem mindegy?


Aki minden hónap 10-én kapja a fizetését az is ugyanúgy 30 naponta kap fizetést, mint az aki minden hónap 1-én kapja a fizetését. Az egyiknek január 10-től február 10-ig kell beosztani, a másiknak meg január 1-től február 1-ig. Hol a baj?

2013. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!