Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka legyen a cél?...

Milyen munka legyen a cél? Tapasztalatok, torténetek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. belügyi rendészeti fakultáción tanulok egy kozép iskolában, és elvileg Miskolcra mennék. Olvastam, meg kérdezgettem sok dolgot, és az jott le, hogy nem éri meg rendőrnek menni, mert a fizetésük nevetséges 80-100e forint, ha meg Bp-n végzed el a főiskolát akkor meg kaphatsz akár 400-at is, de én nem tudnék annyit tanulni, meg fel se vennének ekkora túljelentkezéssel..

Szóval gondolkodom, hogy mit kellene csinálnom, az érettségim jovőre lesz, most 2-es 3-mas vagyok, minimum 3 mast szeretnék mindenből, Lesz idén egy angol érettségim előrehozottan, az jól fog sikerülni, mert nem nehéz az angol..:) De mi lesz érettségi után? Az oké hogy itthon élek a szüleimmel, de azért nem akarok 30 éves koromig velük lakni.. Azon gondolkodom, hogy ki kellene mennem külfoldre ( vagy USA, vagy Németország, mert apám is ott van, és azért ott lenne szállás, kaja amíg nincs valami)

és szerezni egy állást. Ez hogy lehetséges? Lehetőleg nem irodai munkát, de nem is betonozást... Programozó akartam lenni régen, vagy rendőr, és végül ezt választottam, de szerintem megfogom bánni.. Szóval informatikusnak elmennék, de azt is csak külfoldon..

Tapasztalataitokra lennék kíváncsi, hogy minek érdemes mennem, mi az a munka ahol alkalmaznának is, és nem kell hozzá diploma, csak egy érettségi, vagy egy szakma, ami jól fizet KINT!

Gondolkodtam a drogkereskedésen is, de az veszélyes, igaz, hogy rengeteget lehetne vele keresni, de előbb utóbb elkapnak..

Szóval most el kellene dontenem, hogy mi legyen a munkám, nem alkalmi, hanem hosszútávú.

Esetleg ha ajánlanátok cégeket, ahol feljebb lehet jutni kitartó munkával, az is érdekelne.

De meghallgatnám bárki torténetét, aki ért el valamit az életben protekció, nélkül onerőből szülői támogatással, vagy anélkül.

Mert látom, és hallom, hogy ki hogy, miből mit teremtett meg, és ha neki sikerült nekem/másnak miért ne?

11.-es vagyok, Szabolcs Megye..

Nem műkodik az ö betű, azért írtam o-t helyette.

Koszonom a válaszokat.


2013. dec. 12. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél drogkereskedő.
2013. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mi a legbiztosabb módszer meg hogy milyen arányban sikeres az alábbi, de nekem bejött.


Előrehozott érettségit tettem angolból, informatikából és matekból, önszorgalomból megtanultam forrasztani bolhapiacon szerzett felszereléssel.

Fogtam az előrehozott érettségi eredményeket és egyből elküldtem több gyárnak előre szólva hogy majd náluk szeretnék dolgozni ha letettem a rendes érettségit is.

Érettségi után három állásajánlatot is kaptam így tudtam olyat választani amiből kényelmesen meglehet élni.

3évet dolgoztam forrasztóként három műszakban majd nappali villamosmérnöki egyetemre mentem, ahol másodévben megint elkezdtem cégeknek küldözgetni az önéletrajzom hogy diploma után szívesen dolgoznék náluk, többen is visszaírtak hogy már most kezdjem el a munkát. Végül egyik helyen sikerült részmunkaidős diákmunkát kiharcolni így most a heti 2 munkanap és az ösztöndíjam együttvéve nagyobb bevétel mint anno a fűmunkaidős állás. Mióta dolgozom főnököm rendszeresen nyúz hogy dolgozzak főmunkaidőben, amiben benne is lennék ha kapnék annyi fizetést mint egy pályakezdő diplomás.

2013. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!