Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem adják ki a munka viszony...

Nem adják ki a munka viszony megszűnéséről a papírjaimat! Kihez tudok fordulni segítségért?

Figyelt kérdés
3hete mondtam fel a munkahelyemen. Úgy mond nem is foglalkoztak vele, hogy én felmondtam. Néztem a szerződésemet, hogy van 5napos felmondási időm, mondom oké azt még kibírom. Utána se volt semmi. Se a telefont nem vették fel , se az sms.re nem válaszoltak, de a leveleimre amiket a boltba hagytam zárás után. Kaptam utána egy sms-t hogy még keddem meg szerdán be vagyok jelentbe. Mikor érthetően megmondtam nekik, hogy nem tudok menni szerdán már dolgozni. De muszáj voltam bemenni. De ugye a papírjaim sehol. Azóta eltelt két nap és a papírjaimat nem kaptam meg ! Azt mondta hogy majd szólnak ha megérkezett. De tudtommal a papírjaimat az utolsó munkanapomon kell megkapnom! Természetesen igy másik munkahelyre nem tudok elmenni, mert erről hivataloson a munkaügyi központba nem tudok bemenni kijelentkezni és ugye már 2napos ellátástól elestem stb stb

2013. dec. 13. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A felmondási idő alapból 30 nap (a munkavállaló felmondása esetén, ha már letelt a próbaidő)

" De tudtommal a papírjaimat az utolsó munkanapomon kell megkapnom!"

Rosszul tudod, A munka törvénykönyve szerint a béredet és a papírjaidat a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig (és nem naptári napig) kell kiadni és megfizetni.

"Természetesen igy másik munkahelyre nem tudok elmenni, mert erről hivataloson a munkaügyi központba nem tudok bemenni kijelentkezni és ugye már 2napos ellátástól elestem stb stb"

Ha másik munkahelyre mégy, fölösleges előtt a munkaügyi menned.

Nem esel el semmilyen ellátástól, mert ha jogosult vagy álláskeresésire, akkor a jelentkezésedtől számítva folyósítják, azaz csak csúszik 2 napot.

2013. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szerződésembe úgy van benne, hogy 5napot kell dolgoznom felmondás után. De mindegy mert a 30nap is megvolt. Érdekes mert csütörtökön kellett volna kezdenem a másik helyek ( 50főt vettek fel most nálunk ) De mivel nincs a munkaviszonyomról megszüntető papírom igy nem is tudtak velem munkaviszonyon létrejöttéről papírt készíteni regisztrálni stb stb . Lényeg, hogy persze, hogy senki nem fog rám várni .. Lényeg akkor hogy legkevesebb 5nap ellátásról lemaradok .. remek .. Köszönöm a válaszodat !!
2013. dec. 13. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:

A másik munkáltató nyugodtan felvehetett volna a kilépő papírjaid nélkül is.

Akkor is felvehetne, ha még élő munkaviszonyod lenne.

Ezt hívják többes, vagy párhuzamos munkaviszonynak.

2013. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!