Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek a karácsonyi...

Ti mit tennétek a karácsonyi munkahelyi frusztráció ellen? Minden ismerősömtől azt hallom, hogy ki mit kap a cégtől karácsonyra. Én meg semmit.

Figyelt kérdés

Az én munkahelyemen még egy darab szaloncukrot se. Egy filér jutalmat se. Se én se senki.

Ezt még lenyelném.

De lépten nyomon azt hallom, hogy mások mit kapnak.

Egy ismerősöm mondja: akkor ajándékkosarat kapott hogy gyalog haza se tudta vinni, kocsival kellett érte visszamenni.

Jöjjön hozzánk dolgozni! Nálunk ilyen gondja nem lesz. Nem kap semmit.

Egy másik panaszkodik, hogy a cégének „van pofája kiszúrni a szemét 15.000 Ft kajajeggyel”.

Jöjjön hozzánk dolgozni! Nálunk ilyen gondja nem lesz. Nem kap semmit.

Van aki meg azt kifogásolja hogy kap ugyan 13. havit, de csak januárban folyósítják.

Jöjjön hozzánk dolgozni! Nálunk ilyen gondja nem lesz. Nem kap semmit.


2013. dec. 13. 21:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Te legalább megkapod a teljes havi fizetésedet. Én nekem és minden dolgozónak "spórolás" ürügyén a 8 órási munkáját bizonytalan ideig 4 órára csökkentették.

Mi nem hogy ajándékot, szaloncukrot, vagy kajapénzt (ilyen nincs is nálunk) de most csak fél havi bért utalnak majd..


Ja, és hozzáteszem, hogy a régi munkahelyem is kábé ilyen adakozó volt, így úgy döntöttem külföldön jobb lesz. Hát itt sem különb..:(

2013. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
Erre egy cégvezető azt mondaná, ha hallaná: "Nem fontos itt dolgozni!"
2013. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%

Ez annyira tipikus magyar hozzáállás, már ne is haragudjatok.

Irigy vagy? Keress ilyen munkahelyet. Ha meg nem vagy rá képes, akkor fogadd el,hogy ezt dobta a gép, de ne panaszkodjatok már. Mindenkinek megvan a lehetősége változtatni az életén.

2013. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Kívánom, hogy ennél nagyobb pofont sose kapj az élettől! Mintha egy óvodás tette volna fel a kérdést...

Amúgy ha ennyire szenvedsz a helyzettől, miért nem keresel másik munkát? Aztán amikor az interjún megkérdezik, hogy miért hagytad ott az előzőt, majd megmondod, hogy mert karácsonyra nem kaptál tőlük semmit. :D

2013. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
27%
Lepontozhatsz, de attól még te is tudod, hogy igazam van. Az igazság mindig fáj ;)
2013. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Időpont ma 00:14

Nincs igazad. Ez nem tipikus magyar hozzáállás. A világon mindenütt fáj az embernek ha látja hogy mások milyen könnyűszerrel jutnak ajándékokhoz, jutalmakhoz, és mások meg igyekszenek de nem sikerül nekik.

Éltem kint Angliában, Olaszországban,jelenleg New Orleansban élek. Eddig bárhol éltem, voltak akik elkeseredtek mert ő nem kapott jutalmat vagy mert a barátja munkahelye sokkal jobb volt.. Egyik sem magyar nemzetiségű volt.

Most tudom azt mondod, hogyha nem tetszik a kérdezőnek akkor keressen egy jobb állást..

Na igen...De a mai világban az ember megbecsüli a rosszat is, mivel nem lehet csak úgy ugrálni, főleg ha nagy a munkanélküliség.


Végezetül: Nincs olyan ember a földön aki életében egyszer ne érzett volna keserűséget, bánatot a rossz helyzete miatt. Még te is.(ha azt mondod, hogy neked nem volt ilyen, akkor hazudsz)

Nem irigy a kérdező, csak most olyan passzban van, hogy fáj neki hogy az egész éves munkáját nem köszönik meg legalább egy tábla csokival

42/N

2013. dec. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha annyira "megbecsülnek", hogy nem kapsz semmit, akkor te is becsüld meg annyira őket, hogy csak akkor dolgozz, ha már konkrétan rádszólnak, hogy meg kéne csinálni ezt-azt.
2013. dec. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%

"Na igen...De a mai világban az ember megbecsüli a rosszat is, mivel nem lehet csak úgy ugrálni, főleg ha nagy a munkanélküliség."


A nagy megbecsülés mellett miért nem tanul, képzi magát? Az erőfeszítést igényelne?

Könnyebb hátradőlni és széttárt karral siránkozni, hogy "bezzeg mások".

2013. dec. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

nos, tudod, az ikszedik diplomával a zsebemben (melyet egy az egyben lehúzhatok a wc-n) nem nagyon érzek vágyat a továbbképzésre

minek?

hogy legyen egy újabb papír a fiókban?


épp most (=1 éve) végeztem egy cisco ccna tanfolyamit. gondolván, ha a bölcsészdiplomák semmit se érnek talán ez a totál más terület ér valamit.

lós***t azt ér. X állásinterjú mindenhol egy darab kérdés: milyen IT-tapasztalata van eddig? ja semmilyen? akkor köszönjük a jelentkezést.


ja és azt is megkérdezném: képezzem magam? miből? a havi 100 alatti fizetésből?

hm?

és mikor? reggel 9 előtt vagy este 18h után (közlekedés +" óra)?

hm?



A nagy megbecsülés mellett miért nem tanul, képzi magát? Az erőfeszítést igényelne?

2013. dec. 14. 09:22
 10/27 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás, külföld?


Egyébként ott vannak a hétvégék. Én is munka mellett tanulok, bizony hétköznap késő estig (igen, álmos vagyok másnap) és hétvégén. De közlekedési eszközön is lehet tanulni, ha nem te vezeted.

Rendszerint este 7 körül/után érek haza, akkor némi szusszanás után állok neki a tanulásnak.

2013. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!