Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van akkor, ha határozott...

Mi van akkor, ha határozott idejű szerződés alatt én mondok fel?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok itt, még egy hónapot aláírtam neki, de már bánom. Folyamatosan ígérgették, hogy lesz majd másik állás, meg majd meghosszabbítják, hát ennyivel hosszabbították meg. A konkrét munkahelyi vezetőm már egy ideje mondta, hogy keressünk állást, mert itt már semmi nem lesz. De a HR-es meg most azt mondta, hogy nekem is be kell ezt tartanom, nem fognak elengedni.

Sajnos egy ideje már keresek állást, és semmi nincs itt. De ha valahogy mégis 1-2 hónap múlva találok valamit? Mi az, hogy nem fog elengedni? Hogy tud visszatartani?

Mit tud velem csinálni?

Ha nem írja alá a közös megegyezést, azért én egyoldalúan felmondhatok, nem? Ennek milyen következményei lehetnek?


2013. dec. 14. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tartalmaz a munkaszerződésed!


Most én is határozott idejű munkaszerződéssel dolgozom, mégis bármikor felmondhatok 30 nap felmondási idővel, további következmények nélkül. Meg kell nézned mindenképp, hogy mit ír a munkaszerződésed, mert lehetnek egyéb kikötések is.

2013. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt írja, hogy a munka törvénykönyve szerint.

Ami szerint 30 nap. De állítólag az van benne, hogy csak rendkívüli indokkal mondhatok fel, pl. hogy megváltoztak a körülményeim, és nem tudok már bejárni dolgozni. Hát, ha másik munkahelyet kaptam, akkor ide már nem tudok bejárni, nem?

Egyébként nem értem, hogy miért kell a hr-esnek szemétkednie, mert másfél éve hitegetnek, most meg semmi, nem lenne emberséges, elengedni? Így is szégyellhetné magát.

Pl. ha két hónappal előbb elmegyek, nem kell a helyemre senki, akkor mit tud velem csinálni? És ha egyoldalúan én mondok fel, mert ő nem írja alá a közöst? Mert úgy tudom, hogyha a helyemre vesznek fel valakit, kötelezhet a munkabére kifizetésére, vagy valami ilyesmit hallottam.

2013. dec. 14. 14:01
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha az MT szabályozza akkor felmondasz és ledolgozod a 30 nap felmondási időt és kész. Nincs egyéb kikötés.


A gondolkodásmódodon meg szerintem csiszolj egy kicsit. Egy cégről beszélsz az isten szerelmére, mi az, hogy szégyellhetné magát? Egy üzleti vállalkozás nem az érzelmekről vagy bármi egyébről szól, csupán üzleti érdekekről. Neked is az tenne jót ha nem kevernéd a kettőt.

2013. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

felmondhatsz, indokolnod kell, és az mt leírja, milyen indokot kell megjelölnöd.

A felmondási idő pedig nem tarthat tovább, mint a szerződésed tartana, tehát ha már nincs egy hónap, akkor nem 30 nap lesz.

2013. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem érted a dolgot. Határozott idejű szerződéssel vettek fel. Már akkor azt mondták, hogy lehet, hogy meghosszabbítják, és ha mégsem, lesz másik munkahely. Pedig már akkor biztosan tudták, hogy meghosszabbítani azt nem fogják, hiszen ezt csinálták már több európai országban. Kb. fél éve terjeng a pletyka, hogy kiviszik a munkát, konkrétan a külföldi kollégáktól hallottam. Többször rákérdeztünk, konkrétan a szemünkbe letagadták a HR-en. Több meeting is össze lett hívva, ahol többször megkértük őket, hogy mondjanak konkrétumokat, nem mondtak. Közben meg már az amerikai kollégám kéri a hozzáférésem adatait, mert megmondta, hogy januártól ő fogja csinálni a munkámat. És nem az itteni HR-től tudom. Gondolod, hogy ők nem tudták ezt? Pályáztunk többször is belsős helyeket, mindig kiemelik, hogy "you are my family". Ehhez képest nem kaptunk semmilyen állást, mert a helyünkre nem találtak volna már pár hónapra senkit. Persze nem ez volt az ürügy, hanem:

-Neked ez a munka nem lenne kihívás!

Persze, ez mind az én érdekeimet szolgálja, egyértelmű.


Én értem, hogy üzleti döntés. De nem tudom miért kell emberekkel így viselkedni. Mondhatta volna, hogy gyerekek, sajnos rajtunk kívülálló okokból az amerikai vezetőség úgy döntött, hogy elviszik innen a munkát, azért amíg lehet maradjatok.

Sokkal többre értékeltük volna.

Úgysem tudunk nagyon hova menni, nincs itt munka. De nem, ehhez képest folyamatosan a képünkbe hazudoznak, miközben cégen belüli pletykákból már tudunk mindent.

A véleményem változatlan:

-Szégyelljék magukat!

És szerintem meg neked kéne elgondolkodni. Biztos multinál dolgozol HR osztályon. De azért ne legyél ennyire agymosott.

2013. dec. 14. 15:03
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Iszonyat gyerekes a viselkedésed és a gondolkodásod, nem is értem hogy lehet komoly, felelősségteljes munkakört rád bízni... Már csak abból is látszik, hogy lepontozod a válaszomat, holott tagadhatatlanul nekem van igazam.


"Mondhatta volna, hogy gyerekek, sajnos rajtunk kívülálló okokból az amerikai vezetőség úgy döntött, hogy elviszik innen a munkát, azért amíg lehet maradjatok.

Sokkal többre értékeltük volna. "


Ha ezt mondták volna azonnal és izibe belexarik a kollégáid 80%-a a munkába, hiszen tudják, hogy nincs miért többé hajtani és elkezdenek más irányba nézelődni. Ez lett volna az eredmény, semmi több, senki nem értékelte volna semmire, ugyan úgy csak a sírás ment volna, ahogy te most is teszed.


Amúgy valóban multinál dolgozom vezető beosztásban, de nem HR-en, hanem operatív oldalon. Sokkal közelebb vagyok a dolgozókhoz, mint egy HR osztály, de még én is pontosan tudom, hogy ilyet, amiről te képzelegsz még véletlen sem szabad mondani a dolgozónak, mert nem dolgozna tovább.

2013. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

teljesen mindegy, szemetek vagy nem, amerikai vagy kínai cég, esetleg nepáli.

A munka törvénykönyve vonatkozik rád, csak meghatározott esetekben mondhatsz fel, a felmondási idő 30 nap, de max a határozott idő hátralveő ideje.

Ennyi, nincs mit ragozni. Ha nem fogadod el a jó válaszokat, mi a francért kérdezel...

2013. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem egészen értem a problémádat. Azt írod, egy hónapot írtál alá. Ha 1-2 hónap múlva találsz valamit, addig simán lejár a mostani szerződésed. Márpedig ha lejár, nincs az az Isten, amivel rá tud kényszeríteni, hogy aláírj egy hosszabbítást. Határozott szerződés lejáratánál nem kell felmondani, automatikusan megszűnik a munkaviszonyod, ha nem írsz alá hosszabbítást.
2013. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudtátok azt, hogy más is pontoz, nem csak a kérdező?

Csak úgy szólok...

2013. dec. 15. 15:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy attól, hogy privát üzenetben írsz még nagyobb baromságokat, mint ide nem történik semmi? :)
2013. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!