Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell várnom már majdnem...

Miért kell várnom már majdnem egy hetet arra, hogy kiléphessek közmunkából és elkezdhessek rendes munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés

Közmunkán voltam az MTVA-nál, de közbe találtam egy rendes állást, azonban oda nem tudnak felvenni, amig nincsen meg minden kilépő papirom az MTVA-tól. Ott csak egy igazolást adtak a munkaviszony megszünéséről. Valahol már arra is felvesznek és majd a többi papirt később beiktatják.


Kicsit azért felháboritó, hogy a közmunkásokra "más" szabályok vonatkoznak, pl hogy sokkal kevesebb pénzt dobnak oda nekik, viszont kilépni nekik is egy külön tortura! Mert ha ugy nézzük, akkor most tulajdonképpen akadályozzák a munkába állásomat! Miért nincs rendelet arra, hogy a közmunkásokat egy nap alatt el lehetne számolni kilépéskor?


Arra bezzeg van kapacitás, hogy a közmunkásokkal jól járjon a közmédia! Mert elküldtek egy csomo embert év elején és helyettük vettek fel közmunkásokat! Ahol pl én dolgoztam, ott 8 föállásu dolgozó volt, 2013 elején meg elküldtek 7-et! És azóta közmunkások vannak ott!


2013. dec. 15. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert a papírjaid a MÁK-ból jönnek és valamiért újabban be vannak lassulva. A hirtelen jött 4 ezer közmunkás megterhelte őket, a decemberi bérek is sokat csúsztak emiatt. Meg egyébként is a közigazgatás malmai lassan őrölnek, míg aláír mindenki mindent jó adag pór lesz az iratokon. Én ebben dolgozom, sajnos ezt látom nap, mint nap.
2013. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!