Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyi pénzt...

Szerintetek mennyi pénzt lehet az USA gazdagabb államaiban összekéregetni napi, havi szinten?

Figyelt kérdés

Pl ha kint vagy reggel 7-től este 6-ig, mondjuk egy benzinkúton hogy kifogyott a benzined, segítsenek már egy kis apróval, kéne 5 dollár.

és mindenkitől kértek.

van erre valami statisztika az Amerikai emberek mennyire adakoznak?

Én egy 19 éves jól szituált, jól kinéző ember vagyok, és nem szakadtak a ruháim sem.

Napi szinten meglehet az 50 dollár?



#Amerika #Amerikai Egyesült Államok #munka #kéregetés #amerikai álom #koldulás #USA koldulás #USA kéregetés #Amerikai munkák #USA utazás
2013. dec. 15. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Semennyire, el fog vinni a yard kb. 1 órán belül.


Ugyanis az USA-ban az, ha megszólítasz valakit koldulás céljából, az "Aggressive panhandling"-nek minősül és elvisznek érte, mint a sicc. Külföldiként pláne, valószínűleg azonnal ki is toloncolnának.


Csak a "passive begging"-et nézik el. Az meg kb. abból áll, hogy néma csendben állsz egy pohárral a kezedbe mondjuk a Walmart ajtaja előtt és örülsz, ha valaki bedob 50 centet a pohárba, de egy árva szót sem szólhatsz.

2013. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de azért ki jelentene fel ha normális ruhába vagyok és "kifogyott a benzinem", segítséget kérek?
2013. dec. 15. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a benzinkutas - de az tuti, hogy 15 percen belül.
2013. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Emberek!!! Mikor ebredunk fel, hogy a vilag picit elobbre jar mint mint magyarorszag.... A huyle piti dumakkal fejlett, felvilagsoult orszagokban kirohognek es elintezik, hogy a jovoben eszedbe nem jusson ilyen ganesag... Dolgozni kene nem azon agyalni, hogyan lehet masokon eloskodni! Csak arra lennek kivancsi, hogyha TE jol szitualt vagy akkor mit akarsz napi 50dollarbol????! Elegge fake vagy baratom!!!
2013. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogy akarsz kijutni? Mert nem annyi, hogy felülök a repülőre. Nem engednek ki a repülőtérről, ha nincs valamilyen vízumod, és ez nem csak papírmunka kérdése.
2013. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Allamtol/varostol fuggo a rendorok szigorusaga is. Nem egyszer nem 2x lattam hontalanokat igazoltato rendoroket, de nagyon ritkan lattam olyat, hogy bilincsbe verve elviszik oket. Altalaban rajuk szolnak, hogy hagyjak el a teruletet, de nem viszik be oket (ha kulfoldi nem toloncoljak ki) mert fontosabb dolguk is van, mint piti szabalysertokkel es papirmunkaval idozni. Raadasul a "komoly" hontalanok iszonyat budosek es ha valaszthat a zsaru, akkor inkabb nem cseszi ossze vele a kocsi belsejet!


Ha raguglizol, sok oldalon allitjak, hogy kutatasok szerint $20-30, vagy akar tobb 100 dollart is ossze lehet keregetni naponta.


En peldaul sosem adok nekik penzt, hanem megkerdezem mit akar. Valaki szomlyas annak veszek vizet, van aki ehes, attol megkerdezem mit akar enni. Altalaban konzerv kajat kernek. Penzt nem adok, mert sokan piara koltik :(


Legutobb kirandultunk egy masik allamban es egy tiszta, jol oltozott fiatal srac jott oda ezzel a "kifogyott a benzin" dumaval. Mikor mondta a mondokajat, a benzinkut fele intett ahol egy boszom nagy Dodge Ram pick-up allt... Nem adtunk a sracnak penzt, mert akinek ilyen autora telik, az nem letezik, hogy egyedul van a vilagban es nincs egy ismerose, rokona, haverja, akitol tudna kerni. Raadasul az allam egyik legnagyobb varosaban tortent ez. Ha a varoson kivul, a nagy semmi kozepen az mas, akkor segitettunk volna, sot, ha azzal jon oda, hogy engedjuk meg, hogy telefonaljon a mobilunkrol, hogy segitseget hivjon, akkor is segitunk, de ha en adok neki 1 dollart, abbol meg egy gallon uzemanyag sem jon ki, viszont megtankolni a szomjas szornyeteget nem fogom...


Egyebkent nagyon sok segito embert latok. A keresztezodesekben allo keregetok sokszor a forgalmat is feltartjak, amikor a lampa mar zoldre valt, de ok meg kacsaznak a kocsik kozott es az ablakon kinyujtott kezekbol szedik ossze az aprot.

Megelni szerintem nem lehet keregetesbol, de tulelni biztos.

2013. dec. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!