Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a fizetés képalkotó...

Mennyi a fizetés képalkotó diagnosztikusként külföldön? (CT, MR, röntgen, UH képrögzítés)

Figyelt kérdés
Magyarországon úgy tudom, 100 körül mozog, de ha nem így van arra is írhattok valamit. Elsősorban Ausztria vagy Németország érdekelne. Köszi a válaszokat
2013. dec. 16. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz? Aki csak ott van,és befekteti a beteget,meg beadja esetleg a kontraszt anyagot? Vagy arra,aki kiértékeli ezeket? Vagy aki fejleszti és karbantartja ezeket a gépeket?

Sorrendben a következőket hallottam:

1. kb annyi,mint egy nővér,ami 300-400ezer körül lehet.

2. általában orvosok értékelik ki,szóval orvosi fizetés,az meg elég sok.

3. ennek utánanéztem anno, ha jó helyet találsz,akkor 2 millió felett is kaphatsz.

(De ne vedd ezeket biztosra, saját tapasztalatom egyiknél sincs)

2013. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Diplomás diagnosztikus. Elvileg csak az UH-t nincs "jogunk" értékelni, a vtöbbi vizsgálatot viszont mi végezzük el és ki is elemezhetjük. Köszi a válaszokat!
2013. dec. 24. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:

így van, a kérdező jól látja. a diagnosztikus értékeli is a leleteket és nem a nővér adja be a kontrasztanyagot hanem szintén a diagnosztikus!

de semmiképpen sem javaslom külsősként tanulni ezt a szakmát,volt benne részem. ha már végeztél az más.

Német nyelvterületekről nem tudok semmit, de Angliában és Amerikában is igen jól fizetett szakma, kinti mércével is.

Konkrét számokban nem vagyok naprakész.

2013. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok: tudom,hogy nem a nővér adja be a kontrasztanyagot,főleg hogy egy csomó kivizsgálóhely nem kórházban van,hanem külön épületben. Én voltam már kb 20 mr vizsgálaton, és akár hiszitek ,akár nem,ahova szoktam járni,ott nem a diagnosztikus értékeli ki a leleteket,hanem egy orvos! A diagnosztikus max elindítja a vizsgálatot,kontrasztanyagot ad be, ő állítja be a gépen,hogy mit csináljon,meg lehet,hogy megjegyzést is tesz,ha valamit lát,de azt mindenféleképpen egy orvos is átvizsgálja. Nem tudom volt-e már olyan,hogy amikor ott voltam,akkor a diagnosztikusokon kívül ne lett volna ott egy orvos is,aki lényegében meg mondta a diagnosztikusoknak,hogy mit hogyan csináljanak,kivéve ha valami rutin vizsgálat (gondolom azt már "betanulták").

Abszolút nem szidni akarom őket,csak a saját tapasztalatom alapján nem ők értékelik ki,bár lehet,hogy fel vannak jogosulva rá. Aztán az is lehet,hogy ez csak ott van így,ahova én járok,szóval tényleg bocsi,ha ez csak egy különleges eset.

2014. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ezt tanulom 1,5 éve.. a sulit nagyon utálom, de maga amit tanulok nem tűnik rossznak, azért kérdezem - h menjek vagy viseljem el, ha megéri. De akkor külföldön jól fizetnek, nem járnék rosszul. Megkérdezhetném, hogy miért nem javaslod? Milyen negatív tapasztalatod volt?

Az utolsó kommentre pedig: szerintem nem mindenhol mennek a dolgok ugyanúgy. Az orvos is természetesen kiértékeli, mivel a vizsgálatot neki csinálják és a beteg további sorsáról sem nem egy diagnosztikus fog dönteni (szerintem.)

2014. jan. 7. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Nem,ezt nem úgy értettem,hogy a saját orvosod értékeli ki. Ahova én járok van egy orvos,akihez semmi közöd,csak ő értékeli ki,amit elviszel aztán a saját orvosodhoz (kórházba,mert ez az mr kivizsgáló egy külön épület és nem is a sote-hoz tartozik),aki megnézi,meg elolvassa a kiértékelést és végül is az övé a végső döntés,mert ő ismeri a legjobban a kórtörténeted.
2014. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem javaslom mert én akkor hagytam ott a szakot amikor a drága jótét lélek tér és metszet anatómia tanár kijelentette hogy 4. végére 5% fog végezni (kb. a szakmabeliek), a többit megbuktatja..ergó csak az menjen aki korábban radiográfus volt és van szakmai tapasztalata mert aki laikusként fog hozzá..az erre számíthat.

Másik szakon normálisabbak a tanárok.

2014. jan. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lassan a tanulmányaim végéhez érek.. közben megtudtam, hogy igen, tudnunk kell a metszeti anatómiát, meg mindent, tudni fogjuk, mit látunk a képen, de bizony nem mi értékeljük ki, hanem egy orvos. Ő leletez, és nem mi, mi csak elvégezzük a vizsgálatot - diploma ide vagy oda...

Ebben az első hozzászólónak volt igaza. Viszont a kontrasztanyagot meg ilyenek, mi adjuk be.

Köszi mindenkinek! :)

2016. jún. 16. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!