Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köztisztviselő vagyok. Két...

Köztisztviselő vagyok. Két hónapos felmentésemet töltöm. Januártól nyugdijas leszek. Nem kaptam karácsonyi pénzt. Mindenki kapott. Jogos?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem kötelező adni. Mivel elmész tőlük, spóroltak rajtad. Ez van.
2013. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Jogos. Megkaptad már a jubileumi jutalmakat, ezt buktad. Amúgy sem egy nagy lóvé, úgy hogy le kell nyelni. Ennyi.
2013. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam meg a jubileumi pénzt, mert a 40 évessel megyek el, és köztisztviselő az uj törvény szerint csak 38 éve vagyok. Ugyhogy az sem jár. Még a szabadidő megváltásból is csak felet kaptam, pedig csak 2 hónapot vagyok felmentve az évből, 10-et ledolgoztam végig. De igazatok van, csak lenyelni lehet, csak nagyon rosszul esett. 32 év után Ennyi.....
2013. dec. 19. 12:00
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja egyébként 30.000 ft nettó lett volna.
2013. dec. 19. 12:01
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem számít ma az, ki, mennyi ideig van az adott munkahelyen.A mai vezetőknek nem tanítják az emberséget.
2013. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát az biztos, hogy nem. Én is hasonló helyen vagyok. 4 évente jön egy uj banda. Hozza a haverjait. Megtartanak pár dolgozót / szó szerint / és azokat halálra hajtják. Egy dolgozóra jut 15 főnök. És még az az érdekes, hogy mindig abba a pártba tartoznak, ami éppen hatalmon van.
2013. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert köztisztviselő vagy, voltál, akkor minden jár? Más se kap semmit, aki végigmelózta az életét, akár egy gyárban és ugyanúgy van érettségije! Ennyi. Örülj, hogy 40 év után elmehetsz nyugdíjba? Hány éves? 55-60? Még akár dolgozhatna is Még egy embert el kell tartania a mai dolgozó fiataloknak, akiknek 70 éves korukig is dolgozniuk kell majd!
2013. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

"ugyanúgy van érettségije!"


Ne általánosítsunk! Most már a közszférába is csak szakirányú diplomával lehet bekerülni, bár a kérdezőnek korából kiindulva valószínűleg tényleg csak egy érettségije van.


"Örülj, hogy 40 év után elmehetsz nyugdíjba? Hány éves? 55-60? "


Na akkor kezdjük ott, hogy van egy almám.......

2013. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
56 éves vagyok, tanács akadémiám van, amit már nem fogadnak el. Amellett folyamatosan képzéseken kellett részt venni, amik vagy szakirányuak voltak, vagy csak EU. pályázati okosságok. Nem volt egyszerü a 38 év gondolhatod. Napi 100-150 ügyfél, plusz a háttérmunka. Boldog vagyok, hogy megszabadultam. Erre gondolok inkább, mint a mostani csalódottságomra.
2013. dec. 19. 14:16
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

ma 13:26

Rossz a megközelítésed.

Nagyon sok olyan munkahely van, ahol sokkal többet is adnak a dolgozóknak.

Tanulj célzottan és lehetsz te is köztisztviselő.

Vagy akár bankelnök.

Az életkor pedig adott. 40 éves munkaviszony után ma minden nő elmehet nyugdíjba bárhol is dolgozik.

A kérdező által hiányolt juttatásból pedig, aki kapott, gyönyörűen levonják pl a nyugdíjjárulékot is.

2013. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!