Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a bolti eladóktól levonják...

Ha a bolti eladóktól levonják a mínuszt, a pluszt is oda adják nekik?

Figyelt kérdés

Voltam egy boltban ahol az egyik eladó azért pityergett mert X ezer forint mínuszban volt, és hogy hó végén az amúgy is éhbéréből levonnak pár ezer forintot, pedig végig dolgozta az egész hónapot.

Én úgy tudom hogy a pluszt lenyeli a bolt, de a mínuszt meg ugyan akkor már az eladóval fizettetek ki, bár tudom hogy ez helyenként eltérő lehet, de nem tudom hogy most ez hivatalosan mondjuk egy Sparban, Tescoban vagy éppen egy kis maszek boltban hogy néz ki.

Minden esetre eléggé undorítónak tartom hogy a pluszt lenyeli a bolt nem tudom milyen alapon, de azért ez a logika akkor már nem érvényes amikor a mínuszt kéne benyelni.


Régen is így volt, vagy ez csak a mai kizsákmányolásos rendszerben van így?



2013. dec. 23. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Régen is így volt. Én az MNB-ben dolgoztam. A hiány ott is a pénztárosnak kellett megfizetni, a többlet a Bank nyeresége volt.
2013. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Még annyit: azért a rendszerváltás előtt, aki pénzt kezelt bármilyen munkahelyen, az kapott havonta pár ezer forintot a fizetésén felül.
2013. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Én olyat hallottam hogy volt akinek plusszba jött ki a kassza, és amennyi plussz volt, azt levették a fizetéséből. Mert hogy még is csak hibázott...
2013. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én maszeknál dolgoztam.. a pluszt odaadták(hozzászámolták a fizetésemhez) de ha minuszom volt azt levonták..bár ez volt az első munkahelyem máshol nem tudom hogy megy..
2013. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
ha plusszban van a kassza, akkor az azt jelenti, hogy valamit nem ütött be vagy rosszul ütött be...na, ha akkor éppen adóellenőr a vásárló, akkor csúnya bünti lesz belőle, tehát beláthatjuk, hogy egyik sem jó...de a kasszát mindenképpen "ki kell igazítani"
2013. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

A plusz odaadása nagyon nagyon rossz ötlet, hiszen ez a vásárló, az ügyfél átverését díjazná!

A mínusz levonás oké, hiszen motivál a jobb munkára.

Egy korrekt megoldás ha kap a fizetesen felül egy extrát, mondván emberek vagyunk, néha hibázunk de aki esetleg nem annyit az akkor jobban járhat.

2013. dec. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

A Tescoról tudom, hogy ott a pluszt "lenyeli" a cég - de nagy balhé van belőle, hiszen ha plusszos a kassza az azt jelenti, hogy rosszul adott vissza a kasszás és átverte a vásárlót, amiből akár később gond is lehet, meg hát ugye a vásárló akár milyen hihetetlen mégiscsak a vásárló...

A minuszról ha egy bizonyos összeg alatt van tudomást sem vesznek, ha felette van akkor jegyzőkönyvezik, de anyagi felelősséggel nem tartozik a dolgozó.

2013. dec. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A nejem multinál dolgozott, 2010-ig 6000Ft hiányig a bolt kompenzálta, onnét a dolgozóra htk-zták. 2010-től minden fillér hiány a kasszást terhelte.
2013. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én Tescoban vagyok diákként, így az állandósoknál nem tudom, hogy megy, de diákoknál:

- csak 700 Ft-tól jegyzőkönyveznek bármit

- hiányt levonják hó végén 700 Ft-tól

- 700 Ft-tól többletről "csak" jegyzőkönyv, de fizulevonás nincs

2016. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A diák nem Tesco alkalmazott, úgyhogy tőlük levonják. Az alkalmazottaktól nem.
2016. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!