Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha diák vagyok így már fizetve...

Ha diák vagyok így már fizetve van a tb-m és megbízási szerződéssel dolgozom abból is levonják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak diákmunka esetén nem vonják le a fizetésedből a járulékokat. Célszerű szerintem a téged alkalmazó céggel egyezkedni, hogy keressetek fel egy diákszövetkezetet, ahol ugyanannyi kifizetett összegből te sokkal nagyobb részt kapsz kézhez.


A diákszövetkezetek nagyjából 20-25%-os haszonkulccsal dolgoznak, tehát 1.200 Ft-os kifizetésből te 1.000 Ft-ot kapsz, melyből 16%-ot adóznod kell, így kézhez kapsz belőle 840 Ft-ot. Viszont, mivel diákként nagyon valószínű, hogy alacsony jövedelmű kategóriába esel, igénybe veheted az adójóváírást, így gyakorlatilag a kapott 1.000 Ft-ból, 1.000 Ft-ot vihetsz haza.


Néhány ajánlott diákszervezet:

www.student.hu

www.pensum.hu

www.muisz.hu

www.furgediak.hu

www.minddiak.hu

www.worklandplus.hu

www.universitas.hu


A 20-25%.ot mindenképp harcold ki, ha nem adják meg, akkor telefonálj a következő szervezethez. Fontos, hogy elmondd nekik, hogy már nem kell diákot keresgélniük a munkára, csak a szerződéseket kell már aláírni. Ez jelentősen lecsökkenti a költségeiket, ezért tudnak engedni.

2011. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!