Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozó szeretnék lenni....

Bombalomba kérdése:

Programozó szeretnék lenni. Tudnátok segíteni, hogy milyen főiskolára érdemes menni, milyen programnyelveket tanulni és melyik céghez érdemes menni? És Magyarországon egy programozó mennyit keres?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 19:43
 1/9 anonim válasza:
100%

ELTE vagy Szegedi Egyetem, természetesen infóra, mérnök informatikus, programtervező, vagy valami hasonlót gondolok neked.

Én amit nagyon látok kibontakozni, az a C#, de egyébként több nyelvet érdemes tanulni, lehet őket kombinálni, sőt.. így lehet a legjobbakat csinálni.

A fizetés pedig változó. De a legalja olyan 300 ezer körül van, a max mehet millió fölé

2013. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
C+-t már eleve érdemes tudni, mikor bekerülsz az egyetemre, abból érettségizz. Az informatikus szerintem olyan szak, amelyiknél csaknem teljesen mindegy, melyik egyetemre vagy főiskolára jelentkezel, bár azért Gábor Dénest és társait (KRF, NYF) kerüldd.
2013. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. dec. 26. 19:51
 4/9 anonim válasza:
86%
Én eddig ahány állásinterjún voltam, kb. senkit nem érdekelt melyik egyetemen végeztem, arra voltak kíváncsiak mit tudok, volt szakmai jellegű interjú, adtak próbafeladatot stb.
2013. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Prognyelv:

Jelenleg, ami megy: Java, C#, Ruby, Flex

Ami mindig is ment: C++, Perl

Aztán vannak cégek, amiknek saját programnyelvük van.


Fogalmam sincs, egy programozó mennyit keres. KSH adatai kamuk, mert én kevesebbet kapok, mint az ottani adatok, pedig 5éve már ebben a szakmában tolom. Ha ügyes vagy talicskával hozzák a megbízást és a pénzt is, ha átlagos vagy, marad a 350bruttó. Ha jó ötletre cuppansz rá, és el tudod adni.... no persze ahhoz nem csak programozni kell tudni.


Szinte mindenhol van programozó képzés. De csak a képzés mindenhol kevés. Attól, mert elvégzed a sulit, nem fogsz tudni programozni. De segít elsajátítani az alapokat és a tudást magad is megszerezheted. (Szeged, BME, Kandó, ELTE, esetleg Pannon). Van, aki csak 2 éves OKJ-t csinál, és jobban programozik, mint egy átlag egyemista, mivel ő előbb rájött, a programozást iskolában nem tanítják (elég) jól.

2013. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem érdekelte őket, hogy melyik főiskoláról jöttél, mert már sok helyen be sem hívtak volna, ha mondjuk a GD-n végzel.
2013. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Igen azért megnézném ha a GDF szervezésében megcsinalod az MSC képzést Comp. Science ből mennyire nem fognak behivni... en azt csinalom GDF powaa :D muhahaha noobs.
2013. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Gimnáziumi végzettségem volt, amikor felvettek junior programozónak 190 nettóval.

Nem az oktatás jelenti, hogy mennyit tanultál, hanem a tudásod.

2013. dec. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket
2013. dec. 26. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!