Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám kideríteni,...

Hogyan tudnám kideríteni, hogy mennyit keres az apám? Ti tudjáto k, hogy a tiétek mennyit?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 19:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Na, szerintem minden válaszoló vegyen vissza az arcából és kicsit üljön hátra és nyugodjon meg.


A kérdező kérdezett. Erre válaszolhatunk, nem arra, hogy jogos igény-e egy amerikai egyetemre menni a szülők pénzén.


Kérdező, úgy gondolom, téged nem feltétlenül az érdekel, hogy édesapád mennyit keres, hanem az, hogy amire igényed lenne, azt tudja-e finanszírozni.


Javaslom, hogy erre kérdezz rá. Pl kérdezd meg, hogyha esetleg egy ilyenésilyen egyetemre szeretnél menni, ahol ennyiésennyi a tandíj, akkor azt akarná és tudná-e finanszírozni.


Vagy ha arra vagy kíváncsi, hogy milyen szakmát válassz (pl az édesapád ügyvéd, és kíváncsi vagy, hogy mennyit lehet ezzel keresni havonta), akkor mondd el, hogy ezért kérdezed, mert érdekel a szakma is és szeretnéd tudni, hogy a szakma fizetése egybevág*e az elképzelt igényeiddel.

2013. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Jah, a második kérdésre a válszom: nem mindig tudtam, hogy mennyit, bár amikor piacon árultak szüleim ott a bevételeket tudtam (a költségoldalát nem), amikor ingatlant adott el édesapám azokról a pénzekről is tudtam (de a költségoldalt ott sem láttam, tehát nem a keresetét, hanem csak a bevételét tudtam).


Én egyenlőre nem mondom el a fiamnak, hogy mennyit keresek (a fiam 4.5 éves), de ha szóba kerül a pénz, akkor arról azért beszélünk, hogy jut belőle minden jóra, és hogy az átlag ennél kevesebbet keres.

2013. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"Na, szerintem minden válaszoló vegyen vissza az arcából és kicsit üljön hátra és nyugodjon meg."


azaz te is?

2013. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Igen, én is -) Valóban dühített, hogy egy normális, értelmes kérdésre mindenki trollkodott.
2013. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Juj juj, itt mennyi irigy ember van!! Miért kell ilyen ellenségesnek lenni,ha Amerikába akar tanulni. Akkor is,ha az apja pénzén?? Én is kifizetném a gyerekemnek,ha kiakarna menni és lenne rá pénzem. Nektek biztosan nincs gyereketek. Hogyan menne ki saját pénzéből?? Addigra nem is tudna összegyűjteni annyit. Ha egy szülő megengedheti magának akkor segítse a gyerekét tanuláshoz.Sajnos ez csak egy felsőbb rétegnek adatott meg,de azért ne legyünk már undokok,mert nekünk nem adatik meg.
2013. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 maricusi válasza:

Az egész előadás nagyon érdekes, de ha nem érdekel akkor is a 17 perctől mindenképp (esetleg már pár perccel hamarabb kezdve) nézd meg és ne legyél sznob :).

[link]

Végül is nem az a fontos, hogy mennyit keresnek a szüleid, hanem tudják-e, vagy akarják-e fizetni. Ennél is fontosabb mit akarsz tanulni, mert nem biztos, hogy ott a legjobb a képzés. Ha meg csak az USA a cél mosogatófiúnak is mehetsz.

Az előadás kapcsán tovább nyomoztam (nagyobbik fiam most kezdte a kisebbik három év múlva lesz egyetemista), sajnos mi nem engedhetjük meg. De ha te komolyan gondolod a továbbtanulást és a szüleid megengedhetik anyagilag:

[link]

2013. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Ez még a jövő zenéje, mert csak 2016-ban fogok érettségizni. Valószínűleg pszichológiát fogok tanulni. Esetleg a biomérnöki pálya is érdekel. Amúgy meg nem vagyok sznob. Ezt az egész Amerikás dolgot nem én hoztam elő, hanem az egyik válaszoló kérdezett rá.
2013. dec. 29. 18:38
 38/39 maricusi válasza:
Akkor annyi idős vagy mint a kisebbik fiam. Örülök, hogy ilyen komolyan veszed a dolgot. Akkor mindenképp nézd meg a második linket, mert az felkészít külföldi egyetemek elvégzésére. Amúgy az angollal, hogy állsz?
2013. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Középfokú nyelvvizsgám van, de beszélni elég jól tudok. Szerintem jövőre esedékes a felsőfok, de legkésőbb 12.-ben.
2013. dec. 29. 19:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!