Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kirúghatnak azért...

Zenon kérdése:

Szerintetek kirúghatnak azért egy munkahelyről, mert hosszú hajam van?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy rocker az illető, és emiatt nem veszik fel, mert ferde szemmel néznek rá állásinterjún vagy megszólják a munkahelyén. Szerintetek létezik ilyen diszkrimináció?

Leszögezném, hogy nem öltözik úgy, hanem öltöny, nyakkendő, csak hosszú a haja, annyi az egész. Szóval?



2014. jan. 4. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Letezik, bozonyos munkakoroknel hatrany lehet. De nekem volt irodaban hosszu haju kollegam, ha az illetonek rendezett a feje, akkor nem mindenhol akadnak ezen fenn. Szerintem fultagiton jobban fennakadnak.
2014. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem már nem azt a világot éljük. 20 éve még botrányos volt, ma már nem akad ezen fenn senki, ha rendezett a külseje az illetőnek.

Mégis milyen állásra? Műhelyre viszont elvárhatják, hogy összekösd a saját biztonságod érdekében.

2014. jan. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
személy és vagyonőri állás
2014. jan. 4. 16:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Van olyan állás, ahol nem előnyős, de amit te írtál az pont nem az.
2014. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is vagyonőr vagyok, új kollégám hosszú rasta hajú srác, de mesélte, hogy ezelőtt volt olyan állásinterjú, ahol megkérték, hogy forduljon meg, hadd lássák milyen hosszú a haja, és elküldték, mert túl nagy.


19F

2014. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem "csak vállig érő", nem tudom, hogy ismerősödnek meddig érő haja van. Mindenesetre nem szeretném levágatni ezért. :(
2014. jan. 4. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a tököm már tele van a gyagyás munkáltatókkal. Mintha semmi más nem érdekelné őket, csak az, hogy hogyan nézel ki. A tudás másodrendű.


Ha van pár ősz hajszálam, és nem tudom festeni a hajam, mert allergiás vagyok a hajfestékekre, akkor már nem is fogok munkát találni?????

Nesze neked kapitalizmus...

2014. jan. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem baj,ezen néha gondolkodtam,de senkit nem kérdeztem meg róla,sosem láttam hosszú hajú ffi bizt.őrt,kezdtem azt hinni,a munkák többségénél belekötnek,nem megengedett.De nemrég láttam egyet,rajta kívül még sosem(én is az vagyok)

Inkább a tetoválás nem tetszik a munkáltatóknak,azt takarni kell,arra rá szoktak kérdezni.Nekem nincs.

2014. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,akit én láttam,neki közel derékig ér,sűrű göndör,összefogott.

Egy nagy boltban dolgozik.

2014. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!