Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzzal kapcsolatos...

Önéletrajzzal kapcsolatos kérdés: az is baj, ha túl hosszú?

Figyelt kérdés

3 munkahelyem volt eddig, abból az első nem releváns.

Nyilván a gyed-et nem írom be.

Ha nagyon összehúzom, akkor talán kifér egy oldalra.

De nem lesz akkor furcsa, hogy több év kimaradt? De ha beírom, akkor nem fér ki 1 oldalra, és tényleg ezek szakmailag nem releváns dolgok.

Volt aki azt mondta, hogy a születési idejét sem szokta beírni, mert ha látják, hogy idősebb, nem is hívják be. Ezt nem szokták hiányolni? (Nyilván a munkatapasztalatból látszik, hogy nem pályakezdő, de azért 40 év felett már rendesen szórják a népet.)


2013. aug. 30. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Vázlatpontos önéletrajzod van, vagy a hagyományos "regény" típusú? Nagyon sok helyen nem kíváncsiak a hagyományosra, mert nem akarnak elolvasni egy oldalnyi "rizsát". Vázlatpontos előnyösebb, mert átláthatóbb. Én pályakezdő vagyok, de így is alig fér ki egy oldalra, nyilván optimalizálhatnám, de így szép a megjelenése. Vázlatpontosnál címszavakkal feltüntethető a "nem releváns" adat is, mert érhet kellemetlen meglepetés :) Az meg nem hiányzik gondolom, hogy megkérdezzék 19xx-19xx-ig börtönbüntetésed töltötted?! Egy ismerősöm példáját hoztam fel :D
2013. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ööö egy munkahely egy sor. Miért ne férne ki?


Van SZAKMAI önéletrajz - vázlatos. Ahova meg kérnek motívációs levelet oda benyomod a sallangot. A szakmai CV tisztán szakmai...

2013. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1 munkahely, egy sor?

Hát, nem hinném.

Ugyanis fel kéne sorolni azt, hogy milyen feladataim voltak ott.

Persze, ha valaki pl. pék volt egy munkahelyen, az nyilvánvaló, hogy mit csinált, nem kell ragozni.

Irodai munkánál nem egyértelmű.

Sőt, azt is hallottam, hogy szoftverrel nézetik át az önéletrajzokat egyes cégek, úgyhogy a szakmai tapasztalatnál az elvégzett feladatoknál ugyanazokat a szavakat használjuk, mint az álláshirdetés, különben nem is fognak behívni.

2013. aug. 31. 14:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan amerikai típusú önéletrajzom van.
2013. aug. 31. 14:10
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Oké, akkor 2 sor....


De ha neked az önéletrajzod 3 (!!) munkahellyel nem fér bele 1 oldalba akkor vagy tele van totálisan felesleges rizsával vagy valamit nagyon rosszul csinálsz.

2013. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2 sor neked a munkahelyi feladatok leírása?

Szerintem te csinálod rosszul

Pl.

-Felveszem a telefont

-Kávét főzök a főnöknek

ez 2 sor, erre gondoltál?


Nézz meg egy ilyen hirdetést:

[link]


Itt pontról pontra ellenőrzik, hogy te már csináltál-e olyat.

Engem volt, hogy fejvadász lecseszett, hogy nem derült ki az önéletrajzomból, hogy mik voltak a feladataim. Mert abból, hogy pénzügyi előadó, könyvelő, ő még nem tud meg semmit.

Ugyanis egy multinál kb. 10-20 könyvelő van, és mindnek más a feladata...


Ha én ezt így leírom mind a 3 munkahelyemről, meg az iskoláimat, nyelvtudásomat, számlítógépkezelői tudásomat, egyéb tulajdonságaimat, az nem fér ki 1 oldalra.


De ha olyan okos vagy, szívesen elküldöm neked az önéletrajzomat, és mondd meg, hogy akkor mit kéne másképp csinálnom.

2013. aug. 31. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk egymás mellé írd a feladatköröket, te suta, ne egymás alá... Jézusom. Az amerikai típusú CV-ben amúgy sem rakunk felsorolást. Munkakör, vessző, feladatok, kettőspont: kávéhordás, bérszámfejtés, főnök privát költségeinek céges költségként való elszámolása, ecetara, ecetera.


Egy HR-es a büdös életbe nem fog elolvasni egy 3+ oldalas CV-t. Vagy be tudod egy, 50 éves 30 év munkatapasztalatos vezetői pozícióban 2 oldalba sűríteni a mondandód vagy landol a kukába helyből.


Nekem csak 3/4-ed oldal a CV-m, mégis mikor előző munkahelyemen felmondtam 3 konkurenciához is felvettek első körbe. És hidd el, minden benne van aminek benne kell lennie és semmi nincs benne ami irreleváns. Kutyát nem érdekli a HR-en a szakmai tapasztalatodon kívül bármi egyéb. Ezért is egy totálisan értelmetlen dolog az Amerikai stílusú önéletrajz, de ezt te tudod.

2013. aug. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Legyen átlátható

ha egymás mellé ömlesztve írom le a dolgokat, akkor nem fog beleférni

nem 4 oldal egyébként, csak 2

Nem lehet értelmesen válaszolni?

Nem tartom sutának magam

2013. aug. 31. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Valami nem attól lesz átlátható, hogy sok felesleges dolgot szépen pontokba szedsz. A munkaköröknél csak azokat a feladatokat kell megjelölni, amik relevánsak és fontosak. Tehát ha könyvelő voltál akkor a szakmai feladatokat CÍMSZAVAKBAN. Az, hogy egyszer kiküldtek beszélni egy ügyféllel 3 év alatt azt pl. tök felesleges, illetve a magától érthető feladatokat is teljesen felesleges. Így viszont maximum 3-4 címszó fog összejönni.


Nyilván a 3 munkahelyeden nagyjából ugyan azt csináltad, nem sírásó voltál, könyvelő majd atomizikus. Így az átfedéseket felesleges 2-3x említeni.


Sajnálom, ha nem tetszenek a válaszaim. Ha nem igényled őket csak szólj és egy percet nem pazarlok rád többet, hogy jobb legyen a CV-d. Felőlem akkor maradhat olyan is, mint amilyen most Aztán vagy sikered lesz vele vagy nem...

2013. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

rövidits a személyi adatoknál. Nem kell sallang: ráirod a cv tetejére a neved, mellé emil és telszám,város és slussz.Pl:

Szabó Gizi +3620.... gizike@mail.hu, 1037 Budapest

Ne úgy írd, hogy


Név: Szabó Gizi

Telszám: +3620...

Email:....


Ezzel máris helyet spórolsz. A hr-esek 1-1,5 oldalas Cv-t tartanak ideálisnak. Esetlég még a betűtípussal trükközhetsz, kisebbre veszed, ami nem lényeges annyira

2013. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!