Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmával érdemes...

Milyen szakmával érdemes kiköltözni Ausztráliába?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnazista vagyok, lassan meglesz az érettségi, és utána szeretnék megtanulni valamilyen szakmát, amivel eltudnék helyezkedni Ausztráliában, természetesen közben fejlesztgetem az angoltudásomat is.

2014. jan. 5. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyannal amivel beengednek, mert rajta van a Skilled Occupations listán. Mivel havonta updateelik és vesznek ki, adnak hozzá ezért biztosra menni csak a nagy klasszikusokkal tudsz: mérnök, orvos, egészségügyi dolgozó
2014. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Plussz nézz utána a pontrendszernek is, mert nem úgy van, hogy ha van pénzed akkor ki is tudsz oda menni, azt majd ott találsz valami melót.


Nyelvet meg érdemes nem csak fejlesztgetni, hanem kőkeményen ráálni, hogy kb anyanyelvi szinten beszéld, mert azzal sok pontot lehet szerezni.

2014. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Olvasnivaló:


[link]

2014. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
7,5 ielts kb. elég?
2014. jan. 5. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Hát nézd meg ezt, azt kiderül. (Görgess lap aljára, ott van a pont táblázat)

2014. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
aha, szóval ha sikerülne ielts 8-ra az kétszer annyi pont.
2014. jan. 5. 17:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Minden szakmára akad belföldi dolgozó.

Sőt-sokan Ausztráliából mennek el pl UAE irányába dolgozni. Orvosok,mérnökök egyéb..


Szal neharagudj..de ez a terved szép kis álom marad. Én évente 2-3 alkalommal megyek ki "látogatóba" Gyakorlatilag mindenre van ember, nem beszélve az olcsó ázsiai munkaerőről. De ha még sikerülne is, kint fontos a szakmai tudás...azt meg ugye valahol össze kéne gyűjteni.

2014. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

:D

persze, hogy akad mindenből, csak azt felejtetted ki, hogy valamelyikből kevés, valamelyikből sok.

Ezért nevezik őket hiányszakmáknak.

2014. jan. 5. 21:16
 9/15 anonim válasza:

A hiányszakmák mindig változnak! Lehet hogy gimi után elkezdesz valamit, ami akkor éppen hiányszakma, de mire végzel már rég lekerül a listáról! Azt viszont több helyen is olvastam, hogy orvosokat mindig várnak, mert abból kevés van odakint.

Az IELTS vizsga meg nem olyan egyszerű ám, és mire odajutsz addig még emelhetik a ponthatárt.

Meg elvileg a mostani elnök nem valami bevándorló barát így addig még bármilyen törvényt beújíthat, ami megnehezíti a dolgodat...

Amúgy nekem is tervben van a kiutazás, de nem egyszerű a dolog. Nagyon szigorú a pontrendszerük és viccen kívül mondom 10 millió alatt nem is érdemes belevágni, mert rengeteg papírmunkával jár, ami nem kis pénz meg ugye ha ki is jutsz, sem olcsó a megélhetés és ki tudja mikor szerzel munkát.

Most nem okoskodni akarok neked, de már rengeteg blogot olvastam ezzel kapcsolatban és ott mind ezeket írták.

2014. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy tényleg csak álom marad? :(
2014. jan. 8. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!