Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmával érdemes...

Milyen szakmával érdemes kiköltözni Ausztráliába?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnazista vagyok, lassan meglesz az érettségi, és utána szeretnék megtanulni valamilyen szakmát, amivel eltudnék helyezkedni Ausztráliában, természetesen közben fejlesztgetem az angoltudásomat is.

2014. jan. 5. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mindig lesznek hiányszakmák és ha visszanézed az archív listákat, nem egy és nem kettő olyan foglalkozás van, ami mindig ott virít. Az egészségügyben előfordulható 1-200 foglalkozás nagy százaléka ilyen, az egyetememen a tanárok fiatal (~30-40 közötti) korukban szinte mind Ausztráliában kutattak, tehát kutatóként is könnyű elhelyezkedni, meg ugye nem szabad elfelejteni, hogy megfelelő kerettel diákként is beengednek, azt hiszem min. 6 hónapos nyelvtanfolyam is elég a diákvízumra és 3 év ottlét után tartósvízumot és munkavállalásit kaphatsz. Persze az addigi ottléted többtízmilliós nagyságrendű kiadással jár, de utólag visszajöhet.


De úgy általánosságban azt javasolnám, hogy ne úgy válassz szakmát, hogy mivel engednének be netán Ausztráliába, hanem úgy, hogy mi érdekel és mit csinálnál szívesen az életed 2/3 részében.

2014. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
ha olyat is választok, Mo.-n nagy rá az esély, hogy nem találok állást.
2014. jan. 8. 21:22
 13/15 anonim válasza:

9-es vagyok.

Először is soha ne add fel az álmaidat, ugyanis nincs lehetetlen csak tehetetlen! (Tudom közhely, de nagyon is igaz.)

Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor akár tanulni is kimehetsz Ausztráliába. Sokan így le is tudtak utána telepedni. Ha érdekel, akkor nézd meg a StudyGo oldalát és akár írhatsz is nekik, nagyon segítőkészek!

2014. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
de ahhoz, hogy kitudjak menni tanulni, majdnem anyanyelv szinten kell tudnom az angolt, nem?
2014. jan. 9. 15:10
 15/15 anonim válasza:
Az attól függ, mit akarsz ott kint tanulni. Tanulhatsz angolt is ott kezdetnek és utána valami szakot.
2014. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!