Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék frappáns,...

Hogyan tudnék frappáns, megnyerő önéletrajzot írni olyan munkakörre, amire nincs sem szakmám, sem tapasztalatom?

Figyelt kérdés

Recepciós állás beötléséről lenne szó!

8 osztályom van, se idegen nyelv se jogsi.

Egy szó mint száz, nem sok mindent tudok magam írni, főleg úgy hogy szakmai végzettség hiányában munkatapasztalatom sincs ebben a munkakörben. Recepciós állásra pályázok már régóta, tehát nagyon ki kell tennem magamért...

Voltam személyesen kértek fényképes önéletrajzot, azt mondta a "főnök, vagy tulaj" hogy "bármikor vihetem, de egyébként jövőhét keddre van hirdetve a jelentkezés"



2014. jan. 7. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs varázs szó vagy kép ami felvetetne téged. Az önéletrajznak pont az a lényege, hogy keményen hajtasz érte hosszútávon és egyre megnyerőbb lesz. Ha nincs szakmád, nincs tapasztalatod, nem beszélsz nyelveket, nem téged fognak választani, ilyen egyszerű. A 3 dologból 2 rajtad múlik, azokat igazán letehetnéd az asztalra.
2014. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi :(


Igazad van, de sajnos a jövőm nem rajtam múlott, ezt a szüleim elintézték helyettem.

2014. jan. 7. 17:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmész esti érettségire, mellette nyelvet tanulsz és dolgozol, kemény 5 éved lesz, majd érettségi után beleírod az önéletrajzodba a két felsőfok nyelvvizsgát és azt hogy 5 évet dolgoztál máshol tanulás mellett, hogy recepciós legyél. Biztosíthatlak a 3. helyre ahová benyújtod felvesznek. Ez csak rajtad múlik, nem a szüleiden. 25 évesen kezdtem esti gimnáziumot, 28 évesen az egyetemet. 32 évesen lett jogsim.
2014. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak a kitartáson múlik. Gratulálok a 2-esnek, és sok sikert a kérdezőnek, el lehet érni bármit.
2014. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mellek ki, személyes interjú a főnökkel és oboa
2014. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves 2. válaszoló, és gratulálok az elért eredményeidhez.


Kissé felvázolom a helyzetem, és ha tudtok tanácsot adni szívesen megfogadnám.

Tehát: Olyan neveltetésben részesültem, ami a szigoron már túl van. Gondolok itt lelki terrorra, és a bántalmazásra.

Lázadó koromban elszöktem a barátomékhoz, majd becsúszott egy baba...hozzátenném nem akartam 16 évesen gyereket, de felvilágosítva szintén nem igen voltam! Viszont anyám volt a gyámom, és nőgyógyászati problémája miatt egy ideig megzakkant, gondolta majd ő neveli, és kibabázza magát, ha már neki nem lehet.

17 voltam mikor megszületett a kislányom, 1 évig rohangásztam hogy visszakapjam, és én nevelhessem-ugyanis felvette a gyámságot, majd kijelentett a lakásból. 8 hónaposan kaptam vissza, mikor betöltöttem a 18-at de mindezt úgy mintha vadidegenek lettünk volna egymásnak :(


Jelenleg itt vagyok 7 éves a lányom, a párom viszont a munkabeosztása miatt nem tud segíteni az iskolába való hordásában.

1 keresetből élünk, fél éve nem találok tartós munkát, mert nem tudom megoldani, hogy pl 6-ig dolgozzak, ha max fél 6-ig oda kell érjek a suliba.

Segítségünk nincs, édesapám lelépett, édesanyámmal alig beszélek, párom szüleire szintén munkabeosztás miatt nem tudunk támaszkodni hosszú távon. Nagyszülők már nem élnek.

Ráadásul az anyagiak is kötöttek.


Tehát ha ezek után valaki jó tanácsot ad, én esküszöm már ma megyek utána.

Szeretném ha egyszer lenne érettségim, szakmám, nyelvvizsgám és jogsim is, de egyenlőre nem tudom milyen módon tudnék a gödör aljából kimászni, úgy gondolom a munka lenne az első hogy találjak, és talán 2-3 év múlva már jobban tudnék mocorogni, ha már a lányom be-és haza tud járni...!?

2014. jan. 8. 07:08
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös gratulálok az elért sikeredhez, csak így tovább!!!

Ezek után kíváncsi lennék a nemedre...

ha nő vagy megértem hogy erkölcseidet félre dobva alázod magad a napi betevőért, és a kutyának nem kellesz majd mind szerető feleség

ha férfi akkor pedig csak remélem, hogy nem estél át túlzott lelki megaláztatáson gyermekkorodban, és nincs vezetői pozíciód, ahol ezzel a praktikával válogatod a számodra megfelelő munkaerőt.

2014. jan. 8. 07:14
 8/14 anonim ***** válasza:

A megoldást már írta a 2-es. Érettségit kell szerezni levelezőn/estin.


Ha jól értem, otthon vagy gyerek elvitelétől addig amíg érte kell menni (ahogy írtad 8-17:30), ez több, mint 9 óra. Nyilván kell takarítani, háztartást vezetni, de ebbe bele kell férnie annak, hogy tanulj. Akár érettségit, akár nyelvet. Mindkettőt igenis meg lehet tanulni otthon, könyvből, netből.


Arra nem alapoznék, hogy a jövőben valamikor könnyebb lesz az életed. Az rendszerint nem szokott eljönni..

2014. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

értem. köszönöm.

kedves utolso teljesen igazad van de 1 keresetbol vagyunk, havi kb 25-40 ezer marad a rezsi es egyeb fizetni valo utan amibol igem csal nehezen élunk meg. nem kifogasokat keresek de ugy gondolom jelen pillanatban a munka fontosabb.

terveink szerint egy minimal béres keresetbol szigoruan havi 20-30-at félretennénk a késobbi tanulmányaimra.

nehez kigazdalkodni a megmaradt osszegbol a havi etkezest a ruhazkodasra pedig alig jut, teszvesz ruhacsomagok olcson, majd itthon szanálom ôket, joformán sose veszunk piacon se ruhát.


mindenesetre utananezek milyen lehetosegekkel tudok elni, de amhez anyagi befektetés szukseges egynlore varolistára kerul.

2014. jan. 8. 10:00
 10/14 anonim ***** válasza:

21-es csapdája. A tanuláshoz némi pénz kell, azt dolgozással lehetne szerezni, de ahhoz meg tanulni kell.. manapság egy mosogatói állásra is érettségit kérnek..


Nyilván, ha találsz állást, akkor azzal jól döntesz, szerezzetek csak némi pénzt. De ha nincs, akkor autodidakta módon otthon, ingyen is el lehet kezdeni tanulni. Interneted, géped van, sok honlapon tudsz ingyen nyelvet tanulni, de ha más nem, ott a google fordító, elkezdhetsz angol szavakat tanulni, azzal nagyon nagyon megkönnyíted a dolgodat, ha majd egyszer oda kerülsz, hogy jó lenne egy nyelvvizsgát csinálni. Napi 20 szót meg lehet tanulni. 200-zal már okésan el lehet beszélgetni, az 10 nap.. 1000 szóval (másfél hónap) már középfokú nyelvvizsgát lehet tenni.

2014. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!