Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszak? L/18

Milyen szakmát válasszak? L/18

Figyelt kérdés

Töriből és angolból vagyok a legjobb.:)

Jól megy még a magyar, matek.



2014. jan. 14. 15:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem matekosat szeretnék,de az nem baj,ha van benne matek is. Elsősorban valami töris érdekelne.
2014. jan. 14. 15:49
 2/8 anonim ***** válasza:
gazdaságtörténész :)
2014. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi,utánanézek!:)
2014. jan. 15. 20:03
 4/8 A kérdező kommentje:
más esetleg?
2014. jan. 17. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy kockázatvállaló? Anyagi helyzeted stabil, ha esetleg nem találsz munkát azonnal?

Jelenlegi magyar helyzetben sajnos ezt is kalkulálni kell. Gazdtöri érdekesnek hangzik, azon kívül, hogy történészként, esetleg cikkíróként tudsz elhelyezkedni, ez versenyképes? (ezt nem tudom). Az alapján, hogy ennyi mindenből jó vagy, én talán gazd menedzsment, marketing szakokat mondtam volna(bár én reál vonalon mozgok) Egyébként olvass utána a felvételi katalógusban bőszen, hátha van valami ami lázba hoz. Azt érdemes csinálni ami érdekel. Ha nagyon speciális, akkor esetleg nem enged mozgásteret, míg néhány általánosabb szak közgázon még enged gondolkodási időt.

2014. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát az anyagi helyzetünk ahhoz elég stabil,hogy esetleg az egyetemet fizessük, de utána már kéne munkát vállalnom gyorsan :S 5 éves egyetemeket pl. már nem tudnánk fizetni (10 félév nagyon drága) ,szóval alapképzésekben és felsőoktatási szakképzésekben gondolkozom. Államilag támogatott 10 félévesre bekerülnöm esélytelen.
2014. jan. 19. 17:20
 7/8 A kérdező kommentje:

Sokszor néztem már felvit,de elég kevés a lehetőség :S

Soknak sok van felsorolva, de valami miatt a legtöbb nem jó. Kizárt az egész orvostudományi,mérnöki,bölcsész,pedagógusképző kar...

2014. jan. 19. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen gyorsabban tanulható szakma átmenetileg?

A volt párom hasonló dilemmában lehetett 18 évesen, azóta van két szakmája, de talán valamikor belevág az egyetembe is. Én bíztattam de a körülmények miatt nem fért bele.

A kizártak alapján a közgáz szerintem jó lenne Neked. Onnan még sokfelé veheted az irányt. Még nem tudod biztosan eldönteni, de oda felvételihez töri és matek kell ha jól tudom. A nyelv az sosem árt, de az már inkább a munkakeresésnél kell majd és nem papíron.

Munkanélküliségről nem tudok nyilatkozni, de szerintem egy Erasmus után jó esélyed van.

Próbálj meg ismerkedni arról a területről, ahová mennél, hidd el segítőkészek az emberek. Remélem segítettem, 5#-ös vagyok. Ha gondolod kérdezz még, bejelöltem a kérdést.

2014. jan. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!