Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha felmondom a...

Pankesz kérdése:

Mi történik, ha felmondom a téli közfoglalkoztatást?

Figyelt kérdés
A munkaügyi hivatal kiközvetített egy helyre a téli közfoglalkoztatási program keretében. 4 hónapra aláírtam egy papírt, de közben lenne egy jobb lehetőségem. Mit tegyek?

2014. jan. 16. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülnek, ha elmész. Simán otthagyhatod
2014. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bemész és megmondod kaptál munkát, ha kapsz munkát úgyis megszűnik az ellátásod szóval nyugodtan lemondhatod.
2014. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sándor G ***** válasza:
100%

semmi nem történik, öket különben sem érdekli mit csinálsz hová mész.

De ha nem jön össze a jobb lehetőség, akkor szeretettel várnak vissza az ökihez, fákat ültetni, szemetet szedni, árkokat kapirgálni, Márciusban.

Egyébként ellátást igy se ugyse kaphatsz, csak ha van valódi bejelentett, munkahelyed.

2014. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, aláírtam a 4 hónapos szerződést és lehet, hogy nekem is lesz egy jobb lehetőségem.Nem vettek még fel, de önéletrajzot fogok beadni egy céghez, ahová már beajánlottak.Nem tudom a te szerződésedben mi van, de az enyémben a felmondásról is van szó benne, és elvileg meg kell indokolnom, ha elmegyek, illetve felmondási idő is ki van kötve benne, ami 30 nap.Ha engem felvesznek, akkor elvileg február 1-jén kell kezdenem, de addig ugye nincs már 30 nap.Nehéz helyzetben vagyok én is, nem tudom mit tegyek és mi lesz a következménye.Egyáltalán elmehetek-e mondjuk felmondási idő nélkül.
2014. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Közfoglalkoztatottak esetében nincs felmondási idő! A szerződést kizárólag közös megegyezéssel lehet felmondani, vagy rendkívüli felmondással, ami azt takarja, hogy a munkavállaló (közfoglalkoztatott) hibájából nem jött létre a munkavégzés.


A közfoglalkoztatási törvény (2011. évi CVI. törvény) lehetőséget ad arra, hogy a közfoglalkoztatott fizetés nélküli szabadságot kapjon abban az esetben ha legfeljebb 90 napos nem közfoglalkoztatási munkát ajánlanak fel neki.


Tehát két variáció közül választhatsz: kéred a közös megegyezést, vagy kéred a fizetés nélküli szabadságot. Az utóbbi esetben be kell mutatnod a határozott időre szóló szerződésedet a másik munkahelyről. Ha ez a szerződés 90 napot meghaladó munkát takar, akkor csak a közös megegyezés marad. Csak akkor kell indoklást írnod ha a munkáltatód kéri. Nálunk nem szoktuk kérni.


Ha lemondod a közmunkát, akkor törölnek a regisztrált álláskeresők közül és csak három hónap múlva regisztrálhatsz újra. De ha új munkába állsz és valamiért kilépsz ebben a három hónapban, ismételten lehetsz regisztrált álláskereső és részt vehetsz a közfoglalkoztatásban.

2014. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is kiléptem ebből a programból, de előtte tájékozódtam, hogyan is tegyem ezt, hogy ne legyen hátrányom belőle.

Ha képzést is aláírtál: csak akkor nem kell visszafizetned a képzés költségét, ha a felvevő munkahelyeddel HATÁROZATLAN idejű munkaviszonyod lesz. Ez lehet próbaidős is, de legyen határozatlan idejű a szerződésed.

Ha nem írtál alá képzést: határozott és határozatlan idejű szerződéssel is kiléphetsz és mindkettő esetében lehet próbaidős is.

Velem azt akarták aláíratni, hogy én mondok fel. Ezt nem akartam, mert ebből hátrányom lehet a jövőben. Kértem a közös megegyezést. Azt mondták, nem lehet. Én meg azt mondtam, addig nem állok innen fel, amíg nem telefonálgatnak ide-oda és nem kapom meg az engedélyt a közös megegyezésre. Érdekes módon, azonnal elém tették a közös megegyezéses papírt. Tudd, jogod van neked is erre és ne hagyd magad. Pár nappal a kilépésem előtt szóltam, még a jelenlétin jeleztünk szabadságot is, mert az is még járt és a szabi után pedig már kezdtem is az új munkahelyemen.

Ha a jobb lehetőséged nem "hivatalos" hely: ez már problematikus dolog, mert visszafizethetnek veled költségeket, és X ideig ha mégis szükséged lenne segélyre vagy vissza akarsz lépni az álláskeresői státuszba, akkor ezt nem fogják megengedni a törvényre hivatkozva és segélyt sem fogsz kapni X ideig.

Ha gondolod, vagy nem érthetőek itt a válaszaink, akkor e-mailon keresztül (neten megtalálod) leírhatod a munkaügyi központodnak a helyzetedet, 2-3 napon belül kapsz írásos választ. Legalább nem lesz igazolatlanod, mert a munkaügyi központodat felkerested, és nem kell órákat várnod, hogy a válaszokat megkaphasd. Én is már több levelet küldtem nekik, elég sok kérdésem is volt, de mindig rövid időn belül és készségesen válaszoltak. Ráadásul írásban is lesz hivatalos válaszod. Sok sikert az új munkahelyedhez!

2014. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a kulturális közmunkában vagyok. Külföldre szeretnék kimenni március, április környékén. Szóval, akkor én nem tehetem meg következmények nélkül azt, hogy felmondok?
2014. jan. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kék kolibri ***** válasza:
57%

A közmunkát bármikor visszamondhatod. Nincs felmondási idő. Nincs szabadságmegváltás sem, azt ki kell venned.

A felmondás okát sem vagy köteles feltárni. Ha lesz egy jobb munkád, akkor repülj onnan azonnal.

2014. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kék kolibri ***** válasza:

Dehogynem! Megteheted! Senki nem fog számon kérni, hidd el! A közfoglalkoztatás nem örök cél, örülnek, ha állást találsz és elmégy.


Bár vannak olyan közintézmények, ahol a közfoglalkoztatottakat azzal rémisztgetik, hogy örüljenek, hogy ott lehetnek és dolgozhatnak a "rendes" dolgozók helyett, s ilyenformán úgy érzik, hogy rendkívül szigorúnak és kárörvendőnek kell lenniük, ha te felmondasz, mert találtál állást. Ez sajnos elég gyakori és felháborító.

2014. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!