Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz Norvégiában/Své...

VAT93 kérdése:

Mennyire nehéz Norvégiában/Svédországban munkát találni? Ha esetleg van olyan aki kint dolgozik, ti hogyan futottatok neki, h sikerült kinnt munkát találni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, gépész technkikusi végzettségem van. Angolt most kezdek el tanulni, sajnos norvég/svéd nyelvtanárt nem nagyon találtam Veszprém fele... Annyi kérdésem lenne még, h Norvégiában/Svédországban milyenek a lehetőségek gyári munkára, ha van 1-2 éves szakmai tapasztalatom, és majd megtanulok angolul? Az angolt azért választottam, mert jópár fórumon olvastam, hogy sokan tudnak arrafele angolul. Még annyi, h azt tudom, h pl. Norvégiában is van Continental, mert jelenleg is a Veszprémi Continál dolgozok gépbeállítóként :)

2014. jan. 16. 21:10
 1/9 deadly108 válasza:
100%

Hello én nem dolgoztam kit csak önkéntes voltam, akikkel beszéltem indulásnak kell jó kis summa Norvégiába, mert a papírmunka nem a leggyorsabb amíg megkapod az adókártyád stb. Mellé beszélni nem akarok én itt tanulok norvégul [link] - online ki se kell otthonról mozdulni.

üdv

2014. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első szépen leírta. 3-4 hónapig szükséges tőkével érdemes elindulni. Kaja-lakhatás minden egyéb.


80%-ban biztos vagyok benne, hogy kint nem a végzettségednek megfelelő munkát kapnál.

2014. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, hát igen erre én is gondoltam, h pár havi "tőkeelőleg" szükséges... :) Az online nyelvtanulás tényleg jó ötlet! :) A végzettségem azért írtam le, mert kíváncsi voltam, hogy mekkora az esély rá, hogy abba elhelyezkedjem, vagy azt csináljam amit jelenleg. Bár arra kíváncsi lennék mekkora az esély rá, h gyári melót találok...? Azért remélem sikerülni fog valami ehez hasonló munkát szerezni, de első lépésnek, mint mindenkinek nekem is elég lesz akármi. Bár közbe utánanéztem, és Svédországban van 3 városba is Continental. Mire lesz elég pénzem kimenni + mire biztos leszek a nyelvtudásomban a szakmai tapasztalatom is jó lesz. 2-3 év szakmai tudás az már jónak számít kezdésnek, bár remélhetőleg a Continentalon keresztül ki tudok menni...
2014. jan. 19. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
nem éri meg kimenni..régen megérte, most már nem, nagy minuszba fogtok esni
2014. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg is tudod indokolni, hogy miért? Kíváncsi lennék rá... :) A papám kint élt Svédországban, csak sajnos meghalt pár éve, ő nagyon szerette,de még ha nem is a pénzért, az embereknek teljesen más a hozzáállása sok dologhoz, tudnám ragozni, de 2 szóval teljesen másak. Olyat pedig nem hallottam, hogy aki kiment volna, rosszul érezte magát, vagy nem tudott megélni, és főleg azt nem, hogy mínusszal jött volna haza. Akárkivel beszélek a külföldi életcéljaimról mindenki mondja, sőt buzdít rá, hogy addig menejk ki amíg fiatal vagyok. Te vagy az első aki másképp vélekedik erről a témáról, ezért kérlek írd le, hogy miért jönnék haza nagy mínusszal... Kíváncsi vagyok a te véleményedre is. Szerintem ha az ember alaposan megtervez valamit, és nem csak úgy megy ki, hogy "na összepakolom a cuccom és viszlát" , hanem előre kispekulálja mi hogy legyen, alaposan utánaérdeklődik mindennek, nehezen érheti meglepetés. Az ottani árakkal tisztába vagyok(mint albérlet, mint a hétköznapi megélhetés terén), sok dolognak utánajártam, ezt a kérdést is csak azért írtam ide, hogy hátha még csippentek el valami plusszt ami közelebb visz a célomhoz. Sose lehet tudni...
2014. jan. 21. 11:39
 6/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A 4. válaszoló szerintem arra gondolt, hogy egyre jobban telítődik a munkaerőpiac ezekben az országokban, nincs akkora igény a külföldi munkavállalók iránt, leszámítva néhány szakmát (ápolók, orvosok, olajiparban foglalkoztatottak számára van mindig kereslet). De sokszor még a norvégoknak sem megy olyan könnyen a munkakeresés (na persze munkát lehetne mindig találni, de nem a képzettségüknek megfelelőt).


Ha Svédországban élt a nagypapád, és arról az országról vannak információid, akkor én ott próbálkoznék a helyedben.

Egyébként pontosan milyen jellegű gyári munkára gondoltál?

2014. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az elözö válaszokat.

Svédország nagyon jó, kár, hogy nem jöttél ki a nagypapádhoz, amikor élt! Most hatalmas elönyöd lenne.

Nincs valami hozzátartozó, vagy nagypapa felesége, vagy nagypapa akárkije, aki a szárnyai alá venne? Mert itt nagyon jól jön a segítség.

2014. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, elsősorban Svédország lesz a cél, de Norvégia is nagyon tetszik. Amugy sajnos a papám mikor meghalt én 14 év küröl voltam :/ Apunak mindig írta, h menjünk ki, csak anyu nem akart... és így apu se ment. Aztán ez egyrészt régen is volt, másrészt az ottani baráti köréről név szerint annyira nem beszélt... :/ Egyébként azzal egyet értek, hogy mindig vannak hiányszakmák... de egy olyan akinek már van 2-3 éves szakmai tapasztalata annak nyitottabb lehetőségei vannak a szakmán belül máshol elhelyezkedni... egyébként olyan gyári munkára gondoltam, ahol pl. műanyagfeldolgozás, fémfeldolgozás, vagy akármilyen automatizált gyártósor van... a szakmám, és ami tapasztalatom lesz addigra megállnám kinnt is a helyem... de ha nem találok a szakmámban munkát természetesen más is jó kezdésnek.. Bár megjegyezném ezért néztem Svédországban Upsalla-t, mert ott is van Continental, és helyrajzilag is jó lenne.. :)
2014. jan. 22. 23:33
 9/9 anonim válasza:
Jelenleg elég nehéz Svédországban letelepedni, hála a sok "nem dolgozni akaró" bevándorlónak. Igaz, hogy szinte mindenki beszél angolul, de a svéd nyelvet azért elvárják. Svéd tudás nélkül maximum nagy szerencsével kaphatnál munkát. Amíg nincs munkád, addig nem nagyon tudsz mihez kezdeni, mert kell egy Personnummer (személyi-szám), ami mindenhez kelleni fog. Azt meg csak szerződésre adják. Ha van számod, onnantól kezdve elmehetsz inygenesen nyelv-iskolába is.
2014. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!