Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországban vagy Norvégiában...

Svédországban vagy Norvégiában tényleg jobbak az elhelyezkedési lehetőségek és a fizetés egy szakmunkás számára mint Angliában vagy Németországban?

Figyelt kérdés
Nyelvet akarok tanulni ,hogy eltűzzek innen , csak nagyon jól akarok választani. Nehogy az legyen ,hogy megtanulok mondjuk Németül aztán kimegyek Németországba és kiderül ,hogy egy sz@r az egész, a nyelvtanulásba meg közbe beleöltem a pénzt időt energiát.
2013. febr. 7. 18:36
 1/6 anonim válasza:
100%
az angollal ,némettel nem veszíthetsz hiszem világnyelvek sokan vannak akik dolgozni kimennek valahova pedig abban az országban nem angol/német az anyanyelv
2013. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
20%

svédországba és norvégiába NE menj,csak akkor ha -sonnak hívnak. NÉv alapján nem fognak felmenni, főleg ha az nem svédes vagy norvégos.. Elég egy előítéletes népség, főleg a svéd..


itt egy link olvasgass, csak hogy ne a levegőbe beszéljek:


[link]


Ahogy érzed, én is valamelyik skandináv országba akartam kimenni, de ezek a cikkek eléggé kiábrándítottak, mérnökként is... Csak jó lesz majd egyszer itthon is, remélem.

2013. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
60%
Az utolsó valamit nagyon benézett, ugyanis tény, hogy Norvégiában és Svédországban is rengeteg bevándorló él és dolgozik, az egyenlő jogok pedig mindenkinek államilag megadatik. Ezekben az országokban egész jók a munkalehetőségek, és a fizetés is sokkal inkább kiegyenlített, mint máshol Európában, viszont mind Norvégiába mind Svédországba csak akkor menj, ha beszéled a nyelvüket. Angollal vagy némettel semmire nem fogsz menni.
2013. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

^^ Itt egyedül csak Te lehetsz az aki benézett valamit, de komolyan. A svéd v norvég egy zárt közösség, akik az elmúlt évek muszlim, feka (nemi)erőszak hullámai miatt még zártabbá váltak az idegenekkel szemben. Tudsz Svédül v Norvégul nem, akkor halgass a neved, majd pont egy svéd fog egy idegent alkalmazni a sajátja helyett, ennyire nem lehetsz naiv. Svédországban 7,8%-os az aktív munkanélküliség, ami a SVÉD fiatalok (tehát nem bevándorló) között 20-25%-ra tehető.... Ezért koppan sok külföldi a skandináv államokkal...

Ha egy témához nem értesz akkor ahhoz ne szólj, hozzá..

2013. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 FloraBella válasza:
Mindenhol sok a munkanelkuli, attol is fugg a jovod, hogy mennyire vallalod be! Szerintem erdemes megprobalni! Voltam mar turistakent Norvegiaban, gyonyoru, most en is a nyelvet kezdem tanulni es irany!!!
2013. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tényleg befordult nép a Svéd. Az állam befogadja a bevándorlókat persze, de amugy a közösségben nekik megvan a saját kis buborékuk és abban csak ők vannak.Ridege, hidegek, utálatosak, és nagyon nagyon kétszínűek.

Nyelvtanulás szempontjából az angollal jársz a legjobban, mindneki beszéli, aki nem beszéli az tanulja.. szoval az világnyelv azzal nem tudsz melléfogni.

2013. márc. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!