Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan aki Ausztriában...

Van itt olyan aki Ausztriában nyelvtudás nélkül dolgozik?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs. Egy minimális nyelvtudás minden munkakör esetén szükséges. A legalapvetőbb utasításokat, feladatokat bizony németül fogják mondani. Tudom miről beszélek. Én is azt hittem hogy nem kell a nyelv, de bizony kell. 3 évig voltam konyhai kisegítő Ausztriában, nem egy agysebész meló, de egy minimális nyelvtudás kellett.
2014. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy sikerül, de kicsi az esélye. Én Ausztriában dolgozom egy gyárban, mindennap ingázom egy magyar sráccal. A srác szinte semmit sem tud németül!! Én középfokon beszélek. Az unokatesóm szomszédja a srác és nyáron találkoztam vele, amikor is mondta nekem, hogy szeretne kijönni és keresgéljünk együtt, az utazás meg olcsóbb lenne, ha felváltva vezetünk. Az állásinterjúkon mindig én beszéltem. Kb. 2 hónap múlva sikerült is melót találnunk, ez júliusban volt, azóta is ott dolgozunk. A munkájához (csomagolás) nem kell beszélnie. Persze, még most is nagyon kellemetlen neki, hogy a kollégákkal nem tud kommunikálni, szinte csak pár alapszót tud. (Én nem közvetlenül mellette dolgozom.) Folyamatosan mondom neki, hogy tanuljon németül, de nem egyszerű, mivel 3 műszakban melózunk és az utazás is több mint 2 óra naponta.. Eleinte próbáltam neki segíteni a németben, de rájöttem, hogy már nem érdemes, mivel nem érdekli a dolog és szinte egyáltalán nincs nyelvérzéke, nemhogy megjegyezni nem képes a szavakat, a kiejtése is katasztrofális. (Ettől függetlenül örülök, hogy vele dolgozom, mert nagyon jó fej srác.)Egyébként mindig mázlija volt, mert korábban fél évet dolgozott szezonmunkában konyhai kisegítőként, de oda is úgy vették fel, hogy az egész személyzet (étteremvezető is) magyar volt, egyáltalán nem kellett németül megszólalnia. Bár az ételeket németül tökéletesen el tudja mondani! :-)
2014. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!