Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm beépítette a...

A munkáltatóm beépítette a fizetésünkbe az erzsébet utalványt és a minap hozott egy határozatot, hogy ha valaki 3 vagy 4 napot van táppénzen, akkor az utalványból levon 4000-et, ha 5, vagy több napot van, akkor az egészet elveszi, szabályos ez?

Figyelt kérdés

Hol lehetne erről hivatalos tájékoztatást kapni ?

Tudom, hogy az utalvány, csak adható és nem kötelező, de nálunk az a probléma, hogy beleépítették a fizetésbe.



2014. jan. 19. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

"Tudom, hogy az utalvány, csak adható és nem kötelező"


Te magad is tudod, minek kérdezed?

Nincs olyan, hogy "beleépítette".

2014. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nekünk úgy adják a fizut, hogy az összegben benne van az utalvány is! Az érthetőség kedvéért és a lámáknak! pl 100 e a fizum és ebből csak 92-t kapok kp-ba a maradék 8-at utalványba! Így már érthető ?!
2014. jan. 19. 18:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem fel a kérdést.
2014. jan. 19. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:
A bérednek az utalvány nélkül is el kell érni a minimálbért, ennyi a szabály.
2014. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"pl 100 e a fizum és ebből csak 92-t kapok kp-ba a maradék 8-at utalványba! Így már érthető ?!"


Eddig is értettem, hogy mit mondasz, csak az nem beleépítés. Ebben a példában is 92 ezer a fizetésed, és 8 utalványt kapsz ajándékba. Az ajándékot elvehetik. A fizud 92 ezer, kész.

2014. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én volt munkahelyemen is csináltak olyat, hogy ha táppénzen voltam, akkor következő hónapban nem járt a Cafateria.

Ezt azzal indokolták, hogy sokan indokolatlanul mennek táppénzre, s vissza akarták szorítani.

Igazából ezt azok szívták meg, akik valóban betegek voltak, s esetleg nem akarták megfertőzni a többieket egy jó kis influenzával.Mert ugye ha bement valaki betegen ( a Cafateria miatt), akkor meg a többiek "szúrták le", hogy őket is megfertőzni.

2014. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, szabályos.

A béren kívüli juttatások feltételeit - mivel nem kötelezőek - a munkáltató szabja meg. Lehet, hogy az egyik évben ez a feltétel, a másik évben változtat rajta, vagy akár év közben is.

Egy a lényeg: Pofára nem mehet.

Tehát, ha úgy dönt, hogy a táppénzeseknek nem ad egy kanyi étkezési jegyet sem, akkor a cégnél dolgozó és éppen táppénzen lévő asszonykája sem kaphat!

Amit a cég eldönt, azt minden dolgozójára egységesen köteles alkalmazni. A juttatás feltételeit belső szabályzatban kell rögzíteni, és azt be kell tartani. Persze, ezt lehet változtatni... (egy icike-picike kiskapu):)

2014. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 20. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!