Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy mosogatónő...

Szerintetek egy mosogatónő vagy takarító kb. mennyi pénzt keres a budapesti Kempinski hotelben? Valamelyik nap csúnya vitában volt részem. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval a nagynénémről van szó,aki diplomás ember,tanárként dolgozik és az összes bevétele (magánórákkal együtt) kb. 230.000 ft/hó. Az egyik ismerőse valószínűleg be tudná juttatni ebbe a hotelbe dolgozni,mint takarító vagy mosónő. Mire a nénémnek felcsillant a szeme,hogy az biztos jobb állás,mint tanárnak lenni,mert biztos jobban megbecsülik. mindenki megpróbálta lebeszélni erről a képtelen ötletről, mert egyértelműen nem neki való egy ilyen egész nap robotolós meló,még a dolgozatjavításoktól is kikészül (mondjuk meg tudom érteni)... Szerintetek van rá esély,hogy ott ennél többet keressen? Vagy jobban megbecsüljék? Van,aki dolgozott ott?

2014. jan. 21. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Félig-meddig szakmabeli vagyok, de a Kempinskit konkrétan nem ismerem.

Szobalányi fizetések (ha erre gondolsz)

1.: fix havi, olyan 80ezer - 130ezer között szóródik általában. Van, ahol a téli hónapokban kevesebb a fizetés, mint nyáron.

vagy

2.: van ,ahol szobára fizetnek, vagyis annyi a fizetés, amennyi darab szobát az adott hónapban kitakarított a szobalány.

Plusz van ugye az otthagyott borravaló, de ez hotel és vendégkör függő, kiszámítani nem lehet.

Egyébként: ez egy közepesen nehéz fizikai munka, jó állóképesség, szívósság, gyorsaság, pontosság, rend és tisztaság iránti igény kell hozzá, plusz rugalmasság és mobilitás.

Hétvégén, ünnepnap is dolgozni kell, plusz azért van pletykálkodás, fúrás, piszkálódás sok ilyen helyen.

Szerintem a nagynénédnek ezt is át kell gondolnia, a pénz nem minden és szerintem sokkal többet biztosan nem keresne mint a 230ezer.

2014. jan. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!