Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet megélni a minimálbé...

Hogy lehet megélni a minimálbérből?

Figyelt kérdés
Nem értem, meddig húzzák még az embereken a nadrágszíjjat, fizessék a semmiből a rezsit, a bérletet, a munkahelyen ápolt legyen, és ha véletlenül 2x megy ugyanbba a ruhába,már megszólják. Ja és nem árt ha a levegővel is jól tud lakni, mert abból ami marad, már enni nem marad. Más hogy látja ezt a kérdést?
2009. dec. 4. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sehogy. én próbáltam, előbb fogytam 10 kilót, utána kivágtak az albérletből. :)
2009. dec. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Azért az emberek nem csak minimálbért kapnak Mo-on...

Tanulj és keress egy jól fizető állást, ha van egy jó szakmád, nyelvtudásod és jó szakember vagy, akkor nem minimálbérre vesznek fel, hanem sokkal többért.


A minimálbérből valóban képtelenség megélni, ezt elismerem, de ezt olyanok kapják, akiknek semmiféle iskolája és szakmájuk nincs (takarító?)...

2009. dec. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tanultam már nem is keveset, de 80e bruttótól többet még nem kaptam. Mond te hol élsz? Én is elmennék oda lakni ahol szakmára többet adnak a minimálbértől, mert ahol én lakok, csak ennyit adnak. Mindegy hogy közgazdasági, kereskedelmi, festő, szerelő, stb.
2009. dec. 4. 01:30
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik válaszoló el van tájolva!A sima gyári munkás,vagy a bolti eladó,vagy akár a villanyszerelő kb. minimálbért kap kézhez,és ez nem vicc...Sőt,sok helyen egy fémes szakmában dolgozó is,szóval ennyit erről..Ja,és minimálbérből nem lehet megélni,vagyis meglehet,de akkor számíts rá,hogy csont és bőr leszel,és a házat elveszik a fejed fölül!Aztán örülj,ha nem döglesz éhen!
2009. dec. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
01:05 nagyon elvagy tájolva sajnos!:( Vannak iskoláim,de sokszor jobb letagadni is,mert felsem vesznek,mert többet kellene adniuk.
2009. dec. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehezen lehet megélni belőle,de örülnek sokan,hogy legalább van munkájuk.

A 01.05 pedig aligha ilyen családból származik.Tanulj?Ahol csak 2 gyerek van( a több csládosokról nem beszélek),ott is csak nehezen tudják fizetni a középiskolai tanulmányokat is.Egyetemre,főiskolára,nyelvtanulásra még csak nem is gondolhatnak.Hiába mondják,hogy ingyenes,meg van ösztöndíj,segély meg stb.Ezek még a negyedét sem fedezik a költségeknek.Elég sok családot ismerek,ahol nem tudják taníttanai a gyerekeket.Már nem a Kádár.korszakban élünk,ahol valónam ingyenes volt a tanulás,hanem a kapitalizmusban!

2009. dec. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

A havi evés nagyon rossz étrend mellett kb. 20 ezer Ft-ba kerül (persze így még mindig jobban táplált vagy, mint a 70 évvel ezelőtt az ország többségét kitevő parasztok). Ha az albérlet 40 ezer, a rezsi 20 ezer és még egyéb célokra kell 10 ezer, akkor kiderül, hogy 90 ezer a létminimum, és a 70 ezres minbér ez alatt van.


Másrészt ha van egy kétkeresős (két minimálbéres) háztartás, pl. egy ifjú (munkás) házaspár, vagy a nyomorúságos kis lakás egyik szobája még ki van adva egy diáknak, akkor az egy főre jutó lakbér- és rezsiköltségek csökkennek és a minimálbérből épp hogy túl lehet élni.


100 éve a munkások még szoba-konyhás lakásban laktak (1,5 szobában egy 3-4 keresős család!) úgy, hogy nemritkán még ágyrajárókat is fogadtak. Szóval ahhoz képest a mai helyzet előrelépés.

2009. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Én nagyon utálom az ilyen embereket, akik nem ismerik az életet. És egyáltalán nem igaz, hogy csak azok kapnak minimálbért, akiknek semmi iskolai végzettségük nincs. Mindenhez kell kapcsolat és főleg pénz. Ha ez a kettő nincs, akkor eláshatod magad. Mert ha nincs pénz a telefonodon, hogy telefonálj, vagy nincs pénzed a buszra, vagy elmenni a könyvtárba internetezni, akkor úgy nagyon nehéz érvényesülni és szépen öltözve megjelenni egy állásinterjún. Főleg ha nincs pénzed kosztümre, öltönyre. Ha nincsennek gazdag szülők, akik fizetik az egyetemet, a nyelviskolát, akkor úgy nem könnyű. Ha kopog a szemed az éhségtől és le vagy fogyva, nem könnyű jó benyomást kelteni másokban. Inkább fogják be a szájukat az elkényeztetettek. Anyuci és apuci ott van mögöttük, pénzelik, próbálnák ki a nehezebb utat. Akkor nem lenne ilyen nagy pofájuk.
2009. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Én tanultam. Csak éppen nincs egy nyavajás munkahely, ahova felvennének. Így elmentem oda, ahol igaz, semmi szakképzetség sem kell, de meg is kapjuk a minimál bért. Egy forintal se többet. Még nem jöttem rá, hogy lehet megélni ennyiből. De az biztos, hogy nem lehet. Sok-sok mindenről le kell mondani....

De még ez is több, mintha munkanélküli lennék...

2009. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hayabusa ***** válasza:
55%
01:15 de magas lovad van,hol szerezted?Én nem minimálbért kapok, viszont rengeteg ismerősöm igen, és nem azért mert nincs végzettsége.Nem magyarázom el, inkább el kéne gondolkodni!
2009. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!