Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak családok minimál...

Hogyan tudnak családok minimálbérből megélni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan jönnek ki családok összesen 100-120ezer forintból? Hogyan telik ebből még cigire is? Tényleg rejtély számomra.
2011. aug. 26. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt bizony én is szeretném tudni. Nálunk nagyjából ennyi csak az albérlet és a számlák...
2011. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nekünk is csak a rezsi ennyi, pedig még hitelünk sincs.
2011. aug. 26. 22:40
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, pedig nem is cigizek. ..
2011. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi megélünk belőle, még marad is. Fura, igaz?

Persze a cigi, alkohol nekünk inkább undort kelt, messze kerüljük :S

Továbbá mindenből az olcsót vesszük. Nem, nem az akciós drágát (ami még így is drágább), az egységárat nézzük, nagy tételben olcsóbb. Beosztjuk. A számláink sem ijesztőek, feleslegesen nem ég villany, tévénk nincs, egyedüli luxus a net, amin osztozunk még pár olyan személlyel, akik szintén csak így engedhetik meg maguknak. Étterembe, moziba nem járunk, de nem hiányzik. Talán néha a színház... Otthon főzünk, van egy kis kert, azt teleültetjük, azt már nem kell megvenni. Filmeket online nézünk. Ruhát csak turiból, de a szekrényünk nem fog leszakadni, nem járunk minden héten, csak ha kell valami. (egyedül a fehérnemű, amit megnézek, mit veszek, mert egy gombás befülledtségtől kapott betegséget drágább lenne kikezelni)

Szépen vezetjük a kiadásokat, bevételeket, ott is látszik, hogy nem csalunk, ki lehet belőle jönni, ha az ember tudja, meddig ér a takarója.

2011. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Mi elég könnyen. Ketten vagyunk egyelőre, közalkalmazottak, szinte minimálbérrel. Nem albérletben lakunk, hanem saját lakásban, nincs semmi hitelünk. Szórakozásra, étteremre, belülésre, vásárolgatásra, ruhákra stb is simán futja, félre is tudunk tenni( esküvőre gyüjtünk, jövő nyáron lesz) Én cigizek is, igaz keveset, heti egy doboz kb. De az édesség, üditő, stb mindig megvan.

Persze albérletben, meg hitellel főleg, biztos, hogy sokkal nehezebb.

2011. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
utolsó vagyok. Én mégcsak nem is főzök soha, mindig rendelünk, vagy beülünk valahova kajálni. Moziba, bulizni is járunk, hetente kb.
2011. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
ugy hogy idonkent kikapcsoljak a gazt vagy a villanyt,vagy a vizet,internetet,a hugom pl. nem foz csak a gyereknek. o legtobbszor margarinos kenyeret eszik es krumlit,vagy amihez olcson hozzajut. nem mennek sehova nem szorakoznak ,duribol es kinaibol vasarol. nem megy orvoshoz csak ha mar szinte vinni kell. a nagymama a nyugdijabol fizeti a szamlakat. es meg sorolhatnam a "megtakaritasokat".jah es meg otp is van ,termeszetesen hatralekban.80.000 a jovedelem 3 fore
2011. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

kedves 84%-os


szerinted ez a normális?ez jó így nektek? örülsz neki? 2011ben így kell élni európában?! mindnekinek több jár ennél..turis ruhák,nuku tv,nuku nyaralás,nuku szórakozás,szemét ételek..nem érzed hogy jobb járna?!rabszolga sors...

2011. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

22:43

Komolyan becsülöm azt, ahogyan éltek. Bár nyilván nem nagy a házatok, így megússzátok kevés rezsivel. Mi átlagos vidéki házban élünk (120m2), és télen csak a gázfűtés simán elvisz havonta 100ezer forintot.


Hogy a közalkalmazott házaspár hogyan tud ennyi pénzből éttermezni, ruhákat vásárolni és szórakozni, azt végképp nem értem. Ha csak nem kínai ruhákra gondolnak.

2011. aug. 26. 23:00
 10/22 napietus ***** válasza:
59%

szerintem úgy tudnak, hogy nyilván kapnak cafeteriát is (melegétel-utalvány, üdülési csekk, egészségkártya stb. ezekből is jön azért össze).


egyébként én sem értem, hogy lehet ennyiből megélni, mi is vidéken lakunk, magas a fűtésszámla télen (pedig újak a nyílászárók). mondjuk városban nyilván olcsóbb az élet, a távhő olcsóbb, mint a gáz, meg nem kell utazniuk, ha pl. ruhát, cipőt akarnak venni (üzemanyag is elég drága most már).

2011. aug. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!