Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógytornász diplomával...

Gyógytornász diplomával könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nagyfiam még csak nyolcadikos, most kell neki pályát választani. Egészségügyi szakközépiskolába készül, majd onnan gyógytornászatra akar továbbmanni. Támogassam? Lesz arra majd kereslet, elhelyezkedési lehetőség? Egyáltalán, mekkora a kereset/jövedelem ebben a szakmában? Nincs senki ismerősöm akitől érdeklődhetnék.
2009. dec. 4. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
igény valószínűleg van rá, de nem hiszem, hogy jól megfizetnék őket. (ismerve a magyar egészségügyet)
2009. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a legnagyobb karrier most? Logopédus. Elképesztő, hogy a páromnak mennyi lehetősége van, és gyakorlatilag akárhová megy, ott pillanatok alatt talál állást.

És akkor még nem említettem a magánórákat.

Mondjuk nem is csoda, hiszen most, hogy a szülőknek éjjel-nappal kell dolgozniuk, nincs idejük a gyereknevelésre, és a helyes beszéd megtanítására. Minden második gyerek beszédhibás, a mi falunkban alig van gyerek, aki normálisan ejti a hangokat.

És ez nekünk aranyat ér.

Igazi sikerszakma ez most.

A gyógytornászt nagyon lenézik a szakmában, és gyakran hallom, hogy elveszik előlük a termet, hiszen a gyógytorna másodlagossá vált. Párom legalábbis ezt meséli.

2009. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Egyik Megyei Kórházban dolgozom mint ápolónő.Rengeteg gyógytornász van ,teljesen telített a szakma.

Nálunk egy frissen végzett gyógytornász kőztünk dolgozott mint ápolónő,pedig orvosok a szülei.....

Még protekcióval sem tudott elhelyezkedni.

2009. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 4. 12:46
 5/16 anonim válasza:
100%
Én annyiban támogatnám az ötletedet,hogy a szakma szinte teljesen elnőiesedett,pedig kell hozzá a sok erő. Vannak olyan osztályok,mint pl a pulmonológia ahol van még kereslet.Manapság a welness szállodákban is egyre többen vesznek fel gyógytornászokat. Szerintem remek szakma,én is annak tanulok. Nem is beszélve arról hogy a külföldön milyen nagy kereslet van a magyar gyt-ra....
2009. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
A sotén 450 diákból 400 megy tovább gyógytornásznak. Csupán ennyire telített a szakma. Sajnos nincs benne gyakorlatilag szinte semmilyen lehetőség.
2009. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Nekem is van néhány gyógytornász ismerősöm, akik külföldön igen keresettek. Már egyik sincs itthon. Sajnos az előregedő Európában egyre több pl. a protézis műtét, ami után ők csinálják a rehabot. De tudopmásom szerint a Testnevelési Egyetemen van rekreációs szak. Az most nagyon "trendi".
2009. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

én a gyógypedagógiai fősulin végeztem. a gyépések krémjébe a logopédusok és a gyógytornászok kerültek.


egy gyógytornász sztem könnyen el is tud helyezkedni, és sokat tud maszekolni is, emellett nem állami céghez is elmehet. főleg, ha még masszőrtanfolyamot is elvégez mellette.

2009. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nyolcadikos mire érettségizik még 4 év aztán főiskola is kb annyi tehát kb 8 év múlváról beszélünk. Én támogatnám mert Gyógytornászként tud magánpraxist indítani, nem kell sok hozzá. De ha ennyire eü pálya érdekli menjen eü szakközépbe ahogy gondolta ott lesz rálátása a dolgokra és majd dönthet még másképp is mire főiskolát kell választani.
2009. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ha egyetemet szeretne végezni, akkor én nem javasolnám az eü szakközepet. a felvételi tárgyakra nem készítik fel őket elég jól (biológia, fizika azt hiszem), mert a szakmán van a hangsúly. jobb lenne egy biológia fakultációs gimi
2009. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!