Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell ennyire aláásni az...

Miért kell ennyire aláásni az irodai munkát?

Figyelt kérdés

A neten nézelődve azt látom, hogy az irodában végzendő, titkárnői, asszisztensi munkakörök jó része nem éppen szexmentes munkáról szól. Gondolom ezek java része kamu. De van közte olyan is, amit feltehetőleg komolyan gondolnak.

Miért kell ezt csinálni? Ezekre a munkákra fiatal, pályakezdő és nem pályakezdő nők, lányok jelentkeznének. De szerintem erre szinte egyikre se érdemes, mert bújtatottan szexmunkát is tartalmaznak. Szégyen hogy mi megy itt...



2014. jan. 27. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Normális álláskereső oldalakon nem ilyenek vannak.
2014. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Solitude ***** válasza:

expressz tele van ilyenekkel!

Valóban szégyen!

2014. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem expresszen meg apródon kellene állást keresni...
2014. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tisztességes irodai munkákat nem az expresszen meg az ilyen helyeken kell keresni, hanem a linkedinre fel kell tölteni egy profi önéletrajzot, meg beadni a Graftonhoz, Randstadthoz, meg a hasonló normális recruit cégekhes. Ugyanis a normális cégek akik normális munkaerőt keresnek a normális pozíciókba, azok nem mennek le egy expressz színvonalára.
2014. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4:

Nyilván akik az expresszen keresnek állást, azoknak a többsége labdába sem rúgna komoly cégnél...

2014. jan. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Solitude ***** válasza:

#5

Ez most elég fellengzős volt!

2014. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan normális kis cégekbe azért lehet botlani az expresszen, akik nem akarnak nagy állásportálon hirdetésre költeni, vagy a cégvezető egy 60 éves bácsi aki örül, hogy valahol fel tudott adni hirdetést. Nekik lehet, hogy még céges emailjük sincs, csak mondjuk egy gmail


Azt aláírom, hogy az expressz eléggé tele van szeméttel és a legtöbb kétes dolog személyes asszisztens vagy masszőr.


Viszont még a nagy nevű Professionon is szinte minden 2. "irodai munka" Zepter vagy különféle biztosító. Ami mondjuk más jellegű átvágás, hiszen többé kevésbé tényleg rendes munkát adnak, na de ha üzletkötőt keresnek, akkor ne azt írják ki, hogy irodai asszisztens.

2014. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Solitude :

Akkor lenne fellengzősség, ha magamat többre tartanám, sőt mikor magam kerestem állást pályakezdőként, pl. a profession.hu-n hirdetett állások esetén egyszer sem álltak velem szóba, mert messze nem az én szintemnek megfelelő embert kerestek, akik ott hirdettek. Ahhoz, hogy valaki komoly cégnél komoly pozícióba kerüljön, manapság először le kell tenni valamit az asztalra, ami gyakran úgy kezdődik, hogy először garázscégeknél szerez tapasztalatot. Szóval azt tanácsolni az álláskeresőnek, hogy csak komoly cégnél próbálkozzon, na az a fellengzősség, nem az, ha le merem írni, hogy az nem biztos, hogy az ő szintje.

2014. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

soha nem kerestem még expresszen és más ingyenes hirdetőoldalakon állást. nekem elég megbízhatatlannak tűntek mikor csak kíváncsiságból átnézegettem a hirdetéseket.


az első munkámat a profession-ön találtam 19 évesen, a pecsét még szinte meg sem száradt az érettségi bizonyítványomon, még diákmelóm sem volt előtte soha. mégis az első próbálkozásra felvettek egy neves céghez irodai állásra. igaz hogy értékesíteni kellett, de nem kamuterméket, meg porszívókat, hanem hitelkártyát. ja, és meglévő ügyfeleket hívtunk, nem a telefonkönyvet nyálaztuk át :) ez a válság előtt még nagyon jól ment.


a jelenlegi állásomat is a fent említett állásportálon találtam, hasonló mint életem első munkája, és nagyon szeretem. egy piacvezető multi, szintén komoly terméket adok el.


ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól hogy nem vagy 20 diplomás prof. dr. PhD, attól még nyugodtan lehet annyi önbizalmad, hogy egy nívós, célzottan álláskeresésre létrehozott oldalon nézelődsz. vannak szakmunkák, érettségivel végezhető melók is. persze sajnos a Zepter hirdeti magát majdnem mindenhol, viszont ha rutinos vagy, akkor csuklóból kiszűröd.

2014. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!