Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha eddig alkalmazottként...

Ha eddig alkalmazottként összesen 7 éve dolgozom kft-nél munkaviszonyban, és idővel szeretnék elhelyezkedni a jogász diplomámmal közigazgatásban, akkor a besorolásnál szolgálati időbe beleszámít ez az idő is?

Figyelt kérdés
A törvény szerint én úgy értelemezem hogy nem, de több ismerősöm is mondta, hogy nekik mindent beszámoltak, pedig ők sem köztisztviselők voltak előtte. Most akkor hogy van ez, mire számítsak? A közig szervtől függ mit számol be, a jóindulatától függően akár bármit?
2014. jan. 28. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg így lehet:


"(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)–(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni


a) a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,"


1992. évi XXXIII. törvény

( [link]


Egy jogásznak azért illene tudni, hol kell ezeknek utánajárni... ;)

2014. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, illene, de én ez alapján úgy értelmezem, hogy nem számolják,és így is tudtam. A gyakorlatban meg több helyről hallom ismerőseimtől, hogy mégis beleszámolják. Sajnos jogászként azt is tudom, hogy nem mindenhol úgy zajlik minden ahogy az le van írva:)
2014. jan. 28. 15:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is tudom hol van a törvény amúgy, az érdekelne hogy ténylegesen mi alapján számolják vagy nem számolják bele és mi alapján...
2014. jan. 28. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Az új kormánytisztviselői törvény szerint már nem számít bele ( a közakalmazotti törvényt nem ismerem), de gondolom úgyis kormtisztviselő lennél (minisztérium, hivatalok,megye, járás..stb).

Aki régebb óta dolgozik ott, annak beleszámolták és úgy is maradt a bére. Aki most kerülne oda, annak csak a közszférában töltött időt kell számításba venni. (méltányosságból beleszámolhatnák a többit is, tehát elvi lehetősége megvan, de itt lép be, amit mondtál, h az tőlük függ és mivel pénzt spórolnak, így az olcsóbb megoldást választják, hacsak nem vagy csókos.)

2014. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez van az új törvényben: (5) A közszolgálati tisztviselő besorolásánál (116. §) a munkavégzésre irányuló jogviszonyban, különösen a munkaviszonyban, állami vezetői szolgálati jogviszonyban, kormányzati szolgálati, közszolgálati, közalkalmazotti jogviszonyban, bírósági szolgálati, igazságügyi alkalmazotti szolgálati, illetve munkaviszonyban, ügyészségi, hivatásos (szerződéses) szolgálati jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, a 47. §-ban meghatározott ösztöndíjas jogviszonyban, bedolgozói munkaviszonyban, a munkavégzési kötelezettséget magában foglaló szövetkezeti tagsági viszonyban, a szakcsoporti tagsági viszonyban, a vállalkozási és megbízási szerződésen alapuló, valamint a személyes közreműködéssel járó gazdasági és polgári jogi társasági vagy egyéni cég tagjaként végzett tevékenységre irányuló jogviszonyban, továbbá az ügyvédi és az egyéni vállalkozói tevékenységre irányuló jogviszonyban töltött időt kell alapul venni azzal, hogy a munkavégzési kötelezettséggel nem járó, megszakítás nélkül hat hónapot meghaladó időtartamból hat hónapot kell beszámítani.
2014. jan. 30. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!