Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy budapesti nemzetközi...

Egy budapesti nemzetközi ügyvédi irodában, pl. Baker&McKenzie mennyit keres egy ügyvéd?

Figyelt kérdés
Kb. fizetésre gondolok, nettóban.

2013. dec. 30. 01:31
 1/10 A kérdező kommentje:
valaki írjon egy kb. összeget, nagyon fontos és sürgős lenne! aki bármit hallott írjon.
2013. dec. 30. 09:51
 2/10 anonim válasza:
100%
sztem egy szakvizsgával rendelkező ügyvéd mondjuk keres havi nettó 300-at, aztán egyre többet, ahogy terjed a neve, és aztán már ha bedolgozta magát, akkor milliókat is.
2013. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi, de ezt valaki meg tudná erősíteni, tényleg milliókat? O.o
2013. dec. 31. 09:49
 4/10 LACI115 ***** válasza:
100%
A sztár ügyvédeknek 50-60e az órabérűk!
2013. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 1. 16:45
 6/10 A kérdező kommentje:
de nemzetközi irodában is? ott ha jól tudom gazdasági, kereskedelmi joggal foglalkoznak főleg.
2014. jan. 1. 20:47
 7/10 LACI115 ***** válasza:
68%

A munkahelyemre szokott bejárni egy nemzetközi ügyvéd.

Onnan tudom, hogy a kért ÁFÁ-s számla alapján megnéztem hogy mivel foglalkozik.Mindig nagy értékű Mercedesekkel jön. Ezenek az árát is meg kell keresni valahogy. Magyarul nem nagyon beszél de angolul perfekt.

Van egy másik magyar ismerösöm akiröl tudom hogy kifelyezetten ilyen helyen dolgozik. Neki sincs anyagi problémája.Kb.10 év alatt teljes 100%-os egzisztenciát teremtett magának.

2014. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
350 euró is lehet az óradíj nemzetköziben, de annak egy részét kapja meg ügyvédkém... A partnerügyvédek szakítanak sokat...
2014. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Személytől és irodától függ.


Ismerősi körben amiket hallottam (nettót te is ki tudod számolni, ennek a 65,5%-a):

* Frissen végzett jogász: br. 250- 400 e Ft

* Frissen végzett ügyvéd: br. 600-1500 e Ft


Utána a határ a csillagos ég (de tényleg...), több fajta munkaszerződés van, vannak, akik heti egy napot vannak bent fix összegért (a többi nap saját praxis vagy láblógatás), vannak akik az elvégzett ügyeik alapján kapnak azok díjából százalékot (nyilván ehhez kimagasló szaktudás és ismertség kell), illetve van ennek a kombója: fix jövedelem és százalék.


Éves szinten becslésem szerint 50-60 millió Ft között visz haza az átlag (ez most ahogy kérted, nettó), a partnerek - persze ez maroknyi réteg - jóval 100 millió felett.

2014. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sztem sok mindentől függ: sima alkalmazott ügyvédként dolgozik, vagy saját név alatt beszámlázik, vállalhat-e saját ügyfeleket, rezsibe be kell-e szállnia stb. Ha sima alkalmazott ügyvéd akkor van egy fizuja, és kész, ha beszámlázik, akkor függ attól, hogy hány munkaórát dolgozik az irodának. Lehet partner, akkor nagyobb pénzt kereshet, de a költségekbe is jobban be kell szállnia. Maradjunk egy sima munkavállaló ügyvédnél (hivatalosan napi 8 órában, de ténylegesen ennek a másfélszeresét ledolgozva), mondjuk 800e-1,5 m bruttóban. Szerintem többet nem adnak a nagyobb irodák sem..
2014. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!