Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok a munkahelyemen,...

Ha felmondok a munkahelyemen, ahol több mint egy éve vagyok. Akkor is jogosult vagyok munkanélkülire?

Figyelt kérdés

2014. febr. 1. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Teljesen mindegy, hogy te mondasz fel, vagy neked mondanak fel. Ha megvan a járadékhoz szükséges idejű munkaviszony, akkor kapsz pénzt.
2014. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen de a munkanélküli max 3 hónap, ha csak pár hónappal dolgoztál többet mint egy év akkor még annyi sincs.
2014. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor ha én 13 hónapot dolgiloztam, vagy 14 akkor nem vagyok rá jogosult.

Mégegy kérdésem lenne. A munkáltató kötelezhete- e arra, hogy én vegyem meg azokat a termékeket amiket nem vásárolnak meg.

Meg még az érdekelné, hogy ha nem kapok bérpapírt, vagy a fizetésem nem kapom meg normálisan. Akkor melyik hivatalos szervhet kell hogy forduljak?

2014. febr. 1. 17:24
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha több mint egy évet dolgoztál akkor kaphatsz munkanélkülit, csak nem jár a maximum 90 napig.

Ha nem kapsz bérpapírt, az elég gyanús. Biztos, hogy bejelentettek?

2014. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve. Ügyfélkapun legalábbis bevoltam, ha ott bevagyok akkor meg szerintem be is vagyok jelentve.
2014. febr. 1. 17:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem kapod meg normálisan a fizetésed, valamint az ahhoz tartozó bérelszámolásról írásos kimutatást, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes ez ügyben. Mivel ez munkaügyi kérdés...

Megteszed a bejelentést, és ők intézkednek.


A munkáltató nem kötelezhet arra, hogy az el nem adott árut Te vásárold meg. Ezt hogy' képzeli?


Ha az álláskeresési igénylése előtti 3 évben volt legalább 360 nap jogosultsági időd (munkaviszony), akkor jogosult vagy a segélyre. Minél több ilyen jogosultsági időd van, annál hosszabb időre vagy jogosult segélyre. De maximum 3 hónapig. 55 év felettieknek ez 6 hónap is lehet.

Teljesen mindegy, hogy milyen formában szűnik meg a munkaviszonyod.

2014. febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Háát, hogy hogy képzeli a főnököm hogy mi vegyük meg az árút. Én egy multinál dolgozok. És fent az agyasok kitalálták, hogy extra profitra akarnak szert tenni a 2014-es évben. Még ha az emberek nem is vásárolnak akkor is.

Náluk van egy célszám. Hogy pl el kell adnunk egy műszakban 6 csokit. Vagy 4 energiaitalt. Ami mondjuk ha belegondolunk nem is sok. Csak az a gond, hogy egy nagyáruház áraihoz képest 3x áron vannak a mi áraink.

És ha ezt nem tudjuk rátukmálni a vevőre. Akkor azt nekünk kell kifizetni!

Ez viszont nekünk nem tetszik. És szerintem jó okkal.

Az az igazság, hogy fiatal vagyok. Nem akarom otthagyni a munkámat. De a fizetésemet sem akarom oda hordani...

Kb 1 év 4 hónap munkaviszonyom van.

A bérpapírt kb 3x kaptam mióta ott vagyok.

Szóval ez a helyzet...

2014. febr. 2. 12:32
 8/11 A kérdező kommentje:

Valaki tudna nekem linkelni egy olyan törvényt ami arról szól hogy nem kötelezhetik a dolgozót arra hogy kifizesse a terméket, amit nem tud eladni.

Vagy ennek hol tudnék utánna nézni?

2014. febr. 2. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Olyan oldalt nem lehet belinkelni, ahova ez le van írva, ugyanis ilyen nincs. A Munka Törvénykönyvében leírtak pedig nem adnak lehetőséget a munkáltatónak, hogy ilyen elvárásai legyenek a dolgozóval szemben, még akkor sem, ha a szerződésben ilyen szerepel, mert akkor az semmisnek számít.


Nálam ez körülbelül úgy jön le, hogy ha elkészítek egy 20,5 millióról szóló árajánlatot a vevőnek a háza megépítésére, de mégsem rendeli meg, mert valamiért nem felel meg, vagy kapott egy kedvezőbb ajánlatot máshonnan, akkor nekem kell kifizetnem a szóban forgó 20,5 milliót. Hát ez abszurd...


Mondok valamit: Ha ezzel jön a munkáltatód, akkor mondd meg neki, hogy inkább Ő mutassa meg, hogy ez a kötelezettséged melyik paragrafusban szerepel. Ha meg tudja mutatni, akkor megveszed az árut.

Ne félj! Nem fogja tudni megmutatni...

(Átvernek benneteket, és ezt ne hagyd!)

2014. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Már megoldottuk!

A káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik.

Az a lényeg hogy nem kell fizetnünk. A főnököm pedig lefőtt mint a kávé.

2014. febr. 3. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!