Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amerikai munkavállalás?...

Amerikai munkavállalás? Megéri? Hogy működik? Hogy működhet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy most van egy 3 hónapos munkavállalási vízum lehetőség, amit jövőre lehet megjátszanék, de nem tudom, hogy egyáltalán megéri-e, illetve, hogy működik, vagy utána mondjuk hosszútávon, hogy működhet.

#utazás #munka #külföldi munka #amerikai munkavállalás
2014. febr. 2. 19:18
 1/6 anonim válasza:
73%

Elmebeteg megalomániás társadalom, de közben éhezés náluk is van, a 300 millió lakosból olyan 75 millió mélyszegénységben él, és még polgári lőfegyverviselés is van alanyi jogon, márpedig én annál kevés elszomorítóbbat tudok elképzelni, minthogy lelövik a kölyköm a szemem láttára, csak azért, mert volt akkora balszerencsém, hogy éppen akkor vittem iskolába, mikor egy átlagos jenki őrült kikattant a nyílt utcán.


Nem, nem éri meg. Akkor már Ny-Európa.

2014. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angliába voltam, oda nem kívánkozom, max látogatóba, viszont ,,csak" angolul beszélek, így nincs sok lehetőségem Európában, ezért gondoltam USA-ra, amúgy is terveztem egy túrázást oda, gondoltam összekötöm a kellemest a hasznossal.
2014. febr. 2. 19:37
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom feltűnt-e, de a franciákon kívül egész Nyugat-Európa beszél angolul. Ha normális szakmád van, bárhova elmehetsz gyakorlatilag. Javaslom a skandináv országokat, főképp Svédországot. Vagy pl. Hollandia.
2014. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ausztrália, Új-Zéland? Az angol ott is hivatalos nyelv, és még egy csomó más országban is. USA a legrosszabb választás, ha csak azért mennél oda, hogy ne kelljen más nyelvet megtanulnod az angol mellé.
2014. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amerikába inkább óceánjárós munkával próbálkozz, ha csak amiatt érdekel, hogy lásd a nagyvilágot.

Élni nem túl rózsás az államokban, hacsak nem olyan szakmád van, amivel amúgy máshol is tudnál érvényesülni.


Ausztrália is "bezárt már", nem könnyű kijutni, de ha mindenképp tengerentúl, akkor már inkább Kanada. Oda még aránylag egyszerűbben ki tudsz kerülni és jobb a közbiztonság is.


Alapból ami kell:

vízum

IELTS nyelvvizsga,

hivatalos dokumentum fordítások,

hiányszakma és azon belül minél több gyakorlat,

lehetőleg fiatal legyél

legyen felsőfokú végzettséged is,

vagy az angol mellé francia nyelvvizsgád,

esetleg kint élő rokon,

vagy kint folytatott tanulmányok előny

ahogy az is, ha családot viszed.

Emellett folyószámlán legyen kb. 3-4 milliód, amiből tudod fedezni a kezdeti költségeidet akkor is, ha nincs munkád.


Fogadhatsz bevándorlási ügyvédet is, kb 750.000- 1 millióért de felesleges, mert Bécsben Te is be tudod adni a vízumkérelmed.



Angollal egyébként nem csak Angliában tudsz elhelyezkedni az EU-ban, ami meg jóval egyszerűbb és olcsóbb megoldás, mint a tengerentúli országok.

2014. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kemény élet az Amerikai de akár jól is sikerülhet.Nézd.én ha lenne rá lehetőségem akkor csak Amerikába mennék dolgozni.Azt megkérdezhetem hogy milyen tipusú munkavállalási vizum az ami csak 90napig érvényes? Ilyen rövid munkaválalási engedélyről még nem is hallottam.Én úgy tudtam hogy csak a turistavízumot adják 90napra.

Szerintem úgy működhet hosszabb távon a dolog hogy ha a munkáltatód meg tudja hosszabbítani a munkavállalási vízumodat még 3 hónappal, benyújt irántad egy kérelmet a külügynek hogy szüksége lenne a munkarődre és szeretne hosszabb távon foglalkoztatni, mert jelenleg nem tudja betölteni az általad végzett állást helyi munkaerővel.(Kissé nehézkes arrafele a bürokrácia de biztos meg lehet oldani.)Vagyis nincs helyi jelentkező az állásra.Tehát jelenleg nem áll rendelkezésre amerikai munkaerő aki dolgozna a munkáltatódnak. Szerintem ha így tud hosszabítani a munkáltató és kap egy pozitív elbirálást a munkavállási kérelmed a külügytől akkor így el lehet lenni odakinnt akár évekig is. Nyilván egy kelet európai az azért halmozottan hátrányos helyzetből indul amerikában mert európában valószinűleg soha nem kapott olyan angol nyelvi képzést amivel versenyképes lehetne az amerikai munkaerőpiacon.Max ismer 1-2ezer szót viszont egy helyi anyanyelvi angol meg kommunikál 5-10ezer szóbol.Ezenkivül a kelet-európai támogatásra sem nagyon számíthat ezért fontos az hogy legyen neki munkája odakint. Mindegy hogy mi csak fizessenek érte. Nézd ha van előtted valami cél akkor működhet a dolog akár hosszab távon is, akár még meg is érheti.

2015. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!