Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S.! Diákmunkára jelentke...

S. O. S.! Diákmunkára jelentkeztem és azt mondták, hogy adminisztrációs díjnak le kell raknom 5000 FT ot és majd kapok munkát. Lerakjam és tényleg kapok, vagy csak át akarnak verni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:

5000 forint jó nagy átb.aszásnak tűnik.


Tapasztalat:


5 diákszövetkezetnél vagyok tag. Mindenhol 1000 forint volt az adminisztrációs díj, amit be kellett fizetnem. Ráadásul mondták, hogyha egyszer kilépek a diákszövetkezetből (3-5-7 év múlva), akkor azt az ezrest vissza is adják nekem.

2014. febr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor jobb lenne inkább nem befizetni?
2014. febr. 4. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:

De ki kéri ezt a pénzt?

A diákszövetkezet, akin keresztül a munkát megkapod valahol, vagy pedig a leendő munkahely?


Ha a diákszövetkezet, akkor gondolkodj el, hogy itt vállalsz-e munkát. Az első, amit kérdezz meg tőlük, hogy ha kilépsz majd egyszer tőlük (amikor már nem leszel diák, 3-5-7 év múlva), akkor visszaadják-e a pénzt. Mindenhol visszaadják, ami helyeket én ismerek. És mondom, Fürgediák, melódiák, minddiák, melódepó, melóclub. Ezeknél mind 1000 forintot kellett befizetni és megmondták hogy visszakapom ha bármikor is kilépek tőlük.

Ha azt mondják visszaadják a pénzt 100% biztosan, akkor csak az a kérdés, hogy van-e most 5000-ed, amit beáldozz azért, hogy később is járhass hozzájuk dolgozni.


Ha a munkahely, akkor menekülj. Nincs olyan adminisztráció, ami 5000 forintba kerül.

2014. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ez szerintem az aki adja a munkát...Azért szerintem bemegyek és elbeszélgetek velük.ha valami nem stimmel legfeljebb rájük küldöm a hatóságot :D
2014. febr. 4. 11:49
 5/5 anonim válasza:

Mi a diák szövetkezet neve?:D


legtöbb helyen 1000-3000ft-t szoktak kérni de kérheted azt is hogy az első béredből vonják le ha nem mennek bele hagyd ott őket. :D

2014. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!