Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kaptam fizetést, tudok...

Nem kaptam fizetést, tudok valamit tenni?

Figyelt kérdés
a cég ahol dolgoztam márciusban becsődőlt de több alkalmazottal is még májusban is ott tevékenykedtünk, számlát kiállítottak árut adtak el. Máig sem értem hogy mehetett tovább az üzlet. Én nem voltam felvéve, minden hónapban azt mondta hogy majd a következő héten megirjuk a szerződést de ez sosem történt meg. A helyzet az, hogy tartozik több hónap fizetéssel, viszont ugye munkaszerződésem nem volt sajnos. A munka ideje alatt jelenléti ivet irtunk csak, azt mondta amig nincs szerződés ez bőven elég. Kérdés, hogy kezdhetek e valamit a jelenléti ívvel, fordulhatok e valahova? Vagy ha aláiratok vele egy papírt, hogy igenis tartozik azzal elérek bármit is?

2014. febr. 4. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt már buktad.
2014. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is.


Hivatalosan nem nagyon tudsz ezzel mit kezdeni, ha bárhova is jelented, akkor inkább még nagyobb gondot csinálsz magadnak, ugyanis feketemunkás voltál.

Akkor tehetnél valamit, ha mondjuk volt munkaszerződésed, ami "semmis", de Te nem tudhattál róla, mert nem vagy köteles vizsgálni az aláírás eredetiségét, stb. De így nem. Semmid nincs. A jelenlétivel pedig kitörölheted... sajnos.

2014. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tudsz tenni semmit, de ha már nem voltál bejelentve miért dolgoztál ingyen hónapokig?
2014. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!