Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés emelést szeretnék de...

Fizetés emelést szeretnék de nem kapok. Hogy érdemes kérni?

Figyelt kérdés

Több éve ugyan annyi a fizetésem és többször is jeleztem finoman, hogy szeretném ha éves szinten legalább egy kicsit szinten tartás céljából emelgetnék. Amint szóba kerül a téma a főnök egyből témát váltva más felé terelgeti a szót.

A munkaköröm egyre csak bővül de a hozzáállásom egyre inkább romlik. A negatív dolgok csak nőnek a munkakörömben és a pozitívok meg szép lassan eltűnnek mintha ez természetes lenne. Egyre elégedetlenebb, ingerültebb és túlterheltebb vagyok. Hozzá tenném, hogy a cégnél az én fizetésem a legalacsonyabb. Annyit azért sikerült elérnem, hogy a túlórát fizetik.

Van/volt hasonló gondotok és miként oldottátok meg?


2014. febr. 6. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy a hozzáállásod romlik.

Nos, szerintem fizetésemelést úgy tud kérni az ember, ha az érdemeit kiemeli, elmondja, hogy milyen feladatokat végez, milyen eredménnyel. Ha azt látják, hogy a Te teljesítményed csak romlik, akkor egész biztos vagyok benne, hogy nem fognak emelést adni, sőt... még kockáztatod az elbocsátást is.

Szerintem szedd össze magad, végezd jól a munkád, a tőled telhető legjobb minőségben és utána ülj le a főnököddel beszélni. DE úgy, hogy külön megkéred előre, hogy szánjon rád időt, mert szeretnél vele beszélgetni a munkádról. Ezt a dolgot, ne csak úgy mellékesen szúrd oda neki, miközben teljesen másról beszéltetek előtte, mert így nem fog komolyan venni!

2014. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lépések:

1. Belehúzol a melóba, és rendesen, jól dolgozol, mutasd, hogy motivált vagy.

2. kérsz időpontot a főnöktől, hogy szeretnél vele négyszemközt beszélni. ne mondd el előre, hogy miről akarsz beszélni vele

3. a megbeszélésen szépen szakmai érvekkel alátámasztod, miért is érdemelnél több fizetést, a sok a hitel, iskolába megy a gyerek az egyéni szociális probléma, és a kutyát nem érdekli - emeld ki az eredményeidet, a megváltozott / kibővült feladatkörödet, tényekkel igazold, hogy te igenis megéred a plusz pénzt a cégnek

2014. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!