Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet hazudni önéletrajzba...

Mit lehet hazudni önéletrajzban pályakezdőként?

Figyelt kérdés
vagy nem vesznek fel mert túlképzett vagyok vagy azért mert pályakezdő.attól függ milyen pozicióba jelentkezem. hazudhatok munkahelyet pl külföldit aminek nem tudnak utánanézni?mennyit dobna az esélyeimen?vagy alapból kérnek igazolást hogy tényleg ott dolgoztam-e?
2014. febr. 7. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legrosszabb, amit tehetsz, hogy hazudsz az önéletrajzodban. Úgyis előbb vagy utóbb kiderül. Hisz belehazudsz olyan tapasztalatokat, amivel nem rendelkezel és az pedig ki fog derülni, hogy fogalmad sincs ezekről a dolgokról.

Amúgy pályakezdőként igen, rossz dolog, hogy nem igen tudsz mit beleírni a munkatapasztalathoz, hisz még nem dolgoztál. De ezt senki nem várja el, hogy pályakezdőként legyen x év munkatapasztalatod. Viszont ha bárhol bármikor az iskolás éveid alatt dolgoztál diákmunkásként, nyári munkákon, bárhol vagy végeztél valamilyen iskolával kapcsolatos építő tevékenységet, aminek van köze az adott pozícióhoz, akkor ezeket mind-mind bele lehet írni.

2014. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól tudom akkor azt hogy te hol dolgoztál azt csak utólag tudják leellenőrizni ha már aláírtad a szerződést.Nekem volt egy munkatársam régen aki behazudott mindent,felvettek és utólag látták hogy nem is dolgozott ott amit mondott.
2014. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

első hozzászóló sajnos semmilyen tapasztalattal nem rendelkezem.sok hirdetés úgy kezdődik hogy tapasztalat alapelvárás. ismerem a munkaadók logikáját.mint irtam ha oda jelentkezem amire túlképzett vagyok a végzettségem alapján akkor nem vesznek fel nehogy majd később lelépjek jobban fizető állásért.arra nem gondolnak hogy nem vesznek fel máshova örülnék ha dolgozhatnék ott ha már jelentkeztem nemhogy lelépjek.ha oda jelentkezem ahova megfelel a képesítésem akkor sem vesznek fel.gondolom inkább behívják az xy bélát akinek már mittudomén 10 év tapasztalata van és őt veszik fel.ugyanannyiba kerül de már nem kell tanítgatni neki a munka menetét.

az meg a másik hogy azért nem agysebészetről van szó,minden munkahely más de kétlem hogy azért rosszabbul végezném mert még nem csináltam.

második hozzászóló: tegyük fel azt mondom nekik hogy pl finnországi xy város xy cégének dolgoztam x ideig akkor hogyan ellenőrzik le?

2014. febr. 7. 16:51
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Konkrétan ott buksz le, ha adnak egy feladatot amit meg kellene tudnod csinálni és mivel nincs tapasztalatod ki fog derülni, hogy nem csináltad vagy nem megfelelőnek tartanak és cserélnek próbaidő alatt.
2014. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jó oktatóm volt amikor még tanultam.képben vagyok mit hogyan kéne.viszont ezt hiába mondom a munkaadónak,esélyt sem adnak.az egész gond ott kezdődik hogy mindenhova várják a tapasztalatot tehát pályakezdőknek esélye sincs tapasztalatot szerezni.hogyan legyen tapasztalat ha sehova nem vesznek fel?
2014. febr. 7. 17:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező ezt még csak most kezdted, megértelek, hogy ezen ennyire kiakadsz.

Én magam is, meg rajtam kívül is még páran ezen túlestek, hogy a munkáltatók mindig úgy kezdik, hogy x év munkatapasztalat. De ezzel nem tudsz mit csinálni.

Beadod egy csomó helyre a pályázatodat, vannak, ahol kifejezetten egyébként pályakezdőket keresnek és vannak bizony olyan munkák, amik ugyan nem a te végzettségednek megfelelőek, de nem kérnek tapasztalatot és ott kell elindulni. Én irodavezetőként végeztem a suliban és tudod mi volt az első bejelentett munkahelyem? Bolti eladó.:) És hogy eláruljam, még sosem dolgoztam a szakmámban, ugyanis sajnos ez pont egy olyan végzettség, ha nem is egyből vezetői pozícióba helyeznének, hisz az egyértelmű, hogy miért, de szimpla titkárnőként sem alkalmaztak sehol, pont a munkatapasztalat hiánya miatt. Ezért más munkakörökben dolgoztam. És ha majd egyszer a jó isten és a szerencse is úgy akarja, akkor majd mivel folyamatosan követem azért az álláshirdetéseket, majd csak egyszer akad olyan is, ami szakmába vág.

Ez az élet. Hogy nem mindenki tud a szakmájában elhelyezkedni. Ilyenkor akár érdemes különböző tanfolyamokat elvégezni és más szakmákat is szerezni. Nekem is van már az irodavezető mellett másik kettő, amit az elmúlt években szereztem.

2014. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha pályakezdő vagy akkor nem is nagyon tudsz hazudni,mivel amivel kiléptél előző minkahelyedről papírt azt is vinni kell nekik.Értelemszerű ha nem volt még melód akkor nem tudsz mit vinni.
2014. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4 szakmám van aztán mire megyek vele...több már nem kell,semmire nem megyek vele.ezek közül 2 a eladó és a kereskedő,boltvezető.még eladónak se vettek fel.pedig csak a múlt héten az utcában ahol lakom 2 helyre adtam be az önéletrajzomat.gondoltam milyen jó lenne ilyen közel dolgozni.hát ők nem így gondolták...persze távolságtól és munkakörtől függetlenül mindig így járok.
2014. febr. 7. 18:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan állásra jelentkezel, ahol túlképzettnek ítélhetnek meg, vedd ki az önéletrajzodból az arra vonatkozó részt.
2014. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak a pályakezdők nem kellenek, kevés a munkahely, minap a buszon beszélgetett két idősebb nő, az egyik közel a hatvanhoz közmunkán sínylődik, a másik mesélte neki a kolléganői közül többen elmentek a 40 éves munkaviszony kedvezménnyel élve nyugdíjba, hogy átadják a fiataloknak a helyet, senkit se vettek fel.

A kihagyás meg elsülhet fordítva is, jártam így mikor betanított munkára jelentkeztem, kihagyva bizonyos dolgokat az önéletrajzomból, felvettek, erre kapásból egy régi ismerősbe futottam bele, egy elszólás, ő nem tudta, hogy kihagytam dolgokat és tartottam magam hozzá az interjú alatt, ezek után villámsebesen szabadultak meg tőlem.

2014. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!