Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azon gondolkoztam hogy beszáll...

Azon gondolkoztam hogy beszállok az autókereskedésbe. Milyen a használtautó kereskedés manapság? Megérné-e belefogni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze nekünk a környékünkön 4 db zárt be az elmúlt 2 évben. Egyet újra nyitottak, de fele területen.
2014. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Így nem, h azt se tudod mi fán terem.

A vállalkozás úgy az igazi, h ha abban dolgozol évek óta, legalul kezdted, tudtál a főnöktől lesni, mit h kell, hogy lehet kajlizni meg kapcsolatokat kiépíteni stb.

Másképp h vennéd már fel a versenyt a többi profi vállalkozóval?

Úgy csinálnak belőled hülyét, ahogy akarnak....az szerelőid egy hónap után kilopnák a szemed.

2014. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat de ez csak egy ötlet volt arra lettem volna kíváncsi igazándiból h a piac hogy megy de viszont autókereskedés nem szeretnék nyitni csak néha venni egy két autót olcsó áron és tovább adni mint egy kis fizetéskiegészítés :D
2014. febr. 12. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Így megy :


Céget alapítasz , beszerzed az engedélyeket ,megegyezel egy bankkal egy készletfinanszírozási hitelkeretről ( ezért jelzálogot tesznek a házadra ), telepet bérelsz, berendezed ,szerelőt és munkatársat keresel , megegyezel egy hiteles céggel , hirdetsz, autókat veszel be ( sajátként és bizományosként ) , aztán vagy bírod , vagy nem...


Ezen a folyamaton időnként még a profi kereskedők is buknak , érteni kéne a kereskedelemhez , az autókhoz,embereket kell irányítani és kézben tartani ,kellenek jogi ismeretek ,vállalkozási ismeretek ,jó duma , kezdőtőke, meg jó sok rábeszélőkészség.

Szóval gyakorlat .

És közben fizetni kell a hitelt , egyszer késel , jönnek az öltönyös pasik és viszik az autóidat....


Szerintem mostanában nehéz finanszírozó partnert találni,a bankok nem szeretik az új belépőket , akik a semmiből jönnek.

2014. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat elgondolkodtató h ennyit kell érte szenvedni :/
2014. febr. 15. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!