Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ma normálisan...

Hogyan lehet ma normálisan megélni? Mit kellene tennünk ahhoz, hogy fussa ételre is, számlákra is? Dolgozunk, mégsem jutunk semmire.

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van már abból, hogy hiába dolgozunk, mégis állandóan számolgatunk, spórolunk a hasunkon, mégsem telik még a számlák kifizetésére sem, nemhogy ruhára, szórakozásra, stb.

Miből élnek ma az emberek? Hogy jön ki az a fizetéséből, aki szintén nettó 80 ezreket visz haza? Mi csinálunk valamit rosszul? Hogy lehetne ennél többet keresni? Mindenki menő vállalkozó, vagy többdiplomás? Aki meg nem az, az haljon éhen?


2009. dec. 8. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem van 1 diplomám de hidd el 5-6 ezerrel kapok többet mint te! Nagyon nehéz megélni és fizetni a számlákat, megélhetést. Gyerekünk nincs bár nagyon szeretnénk már. Sajnos amíg saját házunk nem lesz addig gyereket sem vállalhatunk! KÖSZÖNJÜK MAGYARORSZÁG!!!!
2009. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekünk az a dolgunk, hogy eltartsuk a kormányt.De nem kell félni mert nem engednek éhen dögleni hisz akkor nekik is kevesebb adó jutna.
2009. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Tudom,h a más nyomora nem vigasz,de mi 4-en eltünk havi 8O ezerból,ezt is múltidóben kell írni mert a mai nap folyamán közölték a párommal,h nincs munka.BOLDOG KARÁCSONYT MINDEN SZEGÉNYNEK!
2009. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az egész életünk T*sco gazdaságos... Munka, munka, de cserébe már a fűtött lakáshoz, meg a teli hashoz sincsen jogunk. A házunk a Banké, mehetünk az utcára hamarosan... De ha nem a Bank tesz ki, majd kitesz a végrehajtó, mert elmaradt a gázszámlánk, és kikötötték, 30 (!) ezer forintért, amit majd ki kellene fizetnünk (az elmaradásokkal együtt)...


Miközben mindent megteszünk, hogy megéljünk. A párom munkanélküli volt, ezért is csúsztunk meg ennyire...


Van egy kisfiunk. Ha nem lenne, már rég feladtam volna, mert ez nem élet. Ez mókuskerék, ahol öröm nincs, csak a gondok, és a gyülekező csekkek. Ha nem fizetsz be 20 ezer forintot (mert nem TUDOD befizetni), akkor pár hónap múlva már 100 ezret követelnek rajtad...


Hány olyan eladó, kasszás, kétkezi munkás, stb van még hozzánk hasonló helyzetben? És hány olyan diplomás is, mint az első hozzászóló, aki hiába tanult évekig, most semmi becsülete a munkájának? Meddig lehet még ezt tenni velünk, és ki fogja ezért valaha vállalni a felelősséget?


Jelenleg ötletem sincsen, hogyan kerüljek ki az adósságaim csapdájából. Lehet, utcára kerülünk... Vajon hányan még rajtunk kívül? Biztosan bennem van a hiba, de nem tudom, hogyan változtathatnám meg a sorsunkat... Már külföldre sem lehet menni dolgozni!


Elnézést, hogy kiborultam De nem tudom, merre tovább....

2009. dec. 8. 20:34
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
én úgy élek meg, hogy tanultam sokat, gyakoroltam sokat (buli és szórakozás helyett) és most a tudásom kamatoztatom.
2009. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy! Becsületes munkával nem megyünk semmire.Vagy a tiszta lelkiismeret vagy a Pick szalámi.Tudom ez így elég sarkos,de így ünnepek előtt így érzem.
2009. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

20:35!


Megkérdezhetem, mi a végzettséged? Mert én is tanultam 14 évet az életemből, de semmi hasznom belőle...

2009. dec. 8. 20:37
 8/19 anonim ***** válasza:
En is uszok a szamlakkal pedig nem vagyok link.Egyszeruen nem futja ra.Pedig hajtok,mint egy allat.
2009. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

webfejlesztő-programozó vagyok.


14 évet tanultál végig? konkrétan mit?


ha minden sult beleszámolunk akkor én

8év általános

4év szakközép

1év szakmai a szakközépben (mellette estin párhuzamosan tanfolyam)

3év plusz egy másik suliban ez is egy OKJ-s(ebből 1 év tudatos megbukás volt személyes okokból)


és mellé ugye mint mondtam, nagyon sok időt áldoztam a szabadidőből, hogy fejlődjek. meg is térült.

2009. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
azt megjegyzem, hogy a szakközépben a 4 éven át olyat tanultam ami totál nem nekem való, tehát nem azt tanultam életemben mindig amit kellett volna. És nincs diplomám. 3 OKJ-m és ennyi. de így is kapkodnak utánam ha kell.
2009. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!