Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esély arra, hogy a környez...

Van esély arra, hogy a környezetvédelem területén el lehessen helyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Bármilyen végzettséggel... Akár biomérnökivel is.

2014. febr. 13. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem nagyon

nincs benne pénz...

itt még luxus a környezetvédelem

2014. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig van esély. Még ha minimális is de van
2014. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha a közoktatás, tanfolyamok kategóriában valaki kérdezi, milyen végzettséggel lehet környezetvédelemmel dolgozni, nekem sablonválaszom, hogy biomérnök/vegyészmérnök/vegyész. Csak néha elgondolkozom, hogy talán azzal SE.


Nagyon sok végzettséggel lehet - lehetne elvileg - ebben elhelyezkedni, túl sok szakon van ilyen szakirány vagy hasonló tárgyak, vagy még az se, de pl. geológus foglalkozhat megújuló energiákkal, ehhez jó a szakmája. Biológus is bioindikátorokkal.

A nagyobb cégek, termelő cégek minőségirányításban vagy munkavédelemben fogják dolgoztatni az embert, nem környezetvédelemben.

Környezetvédelmi szolgáltató, környezeti tanácsadó iroda meg konkrétan nem sok van.


Kapcsolatokat lehet építeni egyetemi évek alatt, de nagyon nehéz... És ki tudja, mennyit ér...

2014. febr. 13. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon szerintem nagyon kevés ilyen munkahely van, az is betöltve. A biomérnök és a vegyészmérnöknek teljesen más a szakterülete, bár elvétve alkalmazhatják őket is erre. Geológusnak semmi köze a megújuló energiákhoz, ahhoz inkább a gépész- vagy villamosmérnökök valók, bioüzemanyagok esetén bio- vagy vegyészmérnök. Ipari környezetvédelemre és megelőző feladatokra környezetmérnök.


A környezetet sokféleképpen lehet védeni, kicsit pontosítani kellene.

2014. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amennyire tudom, mi az a geológia, mindenféle kőzettannal foglalkozik, amiben gondolom benne van az is, hogy hol milyen felszín alatti vizek találhatóak, milyen nyomásúak és hőmérsékletűek, valamint összetételűek.

A geotermikus energia pedig valamennyire megújuló energia.

Ilyesmire gondoltam.


Mindenféle megújuló energiával pedig az energetikai mérnök foglalkozik tudtommal.


Biomérnök, vegyészmérnök pedig szennyvíztisztítással, környezetbarátabb anyagok termelésével foglalkozik és mindenféle elemzésekkel. Ők ismerik a gyártási folyamatok kémiai oldalát, azt is, hogy mi keletkezik.


Ez már négyféle végzettség.

2014. febr. 14. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szakkal el lehet környezetvédelemben helyezkedni, de ezek a szakok persze máshova is jók. Pl. a geológusok is jó, kármentesítéseknél, kárfelszámolásnál, megújuló energiában pl. előzetes méréseknél kaphatnak szerepet. Többnyire laborokban is el lehet ezekkel a végzettségekkel helyezkedni, természetvédelemben, hulladékok papírozásánál, élelmiszeriparban stb. De amilyen szakokat én tudok: környezetmérnök, környezettan, biológus, vegyész, biomérnök, agrármérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök, természetvédelmi mérnök, geológus, jogász, ügyvéd (jogi környezetvédelmi kérdéseknél) és még jönnek az okj-k, pl. hulladékgazdálkodási technológus stb. Tág terület de nem sok hely van már, nehéz bekerülni. Sajnos nekem is ilyen végzettségem van, nem is igazán sikerül :(
2014. febr. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is ilyesmit tanulok, ráadásul az általad felsoroltak közül az egyik legpiacképtelenebb és legértéktelenebb szakon.

Mostmár befejezem. De én már csak a szakmai gyakorlatra, ERASMUS-ra gyúrok és megpróbálok majd TDK-zni, valamint önkénteskedem is környezetvédelmi szervezetnél. Én ebben akarom kiélni magam...

Aztán elvégzek estin egy OKJ-t, vagy a munkaügyi által végzek tanfolyamot.

Egyébként azt látom, hogy ezen a területen ingyen sem kell munkaerő, az önkénteskedés is döcögve megy, a szervezetek alig csinálnak valami szakmai dolgot.

2014. febr. 16. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ezt látom. Milyen szakon végeztél? a szervezeteknél is van 1-2 alkalmazott, akinek pályázatokból megoldják a fizuját a többi 80%-os munka meg nagyon gyakran humbug. Hobbiból elmennek madarászni meg hasonlók, kiraknak 2 madáretetőt meg alkalomadtán elmennek az ovikba sulikba, esetleg elkezdenek szakkört tartani de kész is. Bár mostanság kapnak területeket, amiket gondoznak, fejlesztenek, alakítanak de erre is inkább közmunkásokat alkalmaznak.
2014. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még nem végeztem semmilyen szakon se, hála Istennek...

Egyébként környezetmérnöki.. Egyik leghumbugabb szaknak tartom, és elég szemétség volt létrehozni és fenntartani. De aki ezekből a szakokból él, örüljön, hogy nem leszek politikus, mert ezen szakok leépítésével kezdeném!


A szervezeteknél tényleg nem csinálnak semmit... alig valamit...

Az egyiknél a szakmai munkát elvégzi a környezeti tanácsadó iroda, de az bonyolult munka szerintem, ezért is nem adják ki egy részét se önkéntesnek... Hozzá nem értőnek ezt... Ezen kívül néha természetvédelmi terepmunka, nagyon néha... amikor pályázatot nyernek. Azokra szoktam menni. A másik, ahogy írod is, gyermekek szemléletformálását végzi. Nem is tudom, náluk mennyi a szakmai munka.

Nem minden vágyam az ovisokkal való foglalkozás! Ez az óvónénik dolga, nem kell ehhez "környezetvédelmi szakember" (azért írom így, mert nem érzem, hogy ez a szak engem azzá tenne...). Másrészt pedig a szülők feladata.


Egyébként ezen kívül is egy helyen elkezdtem figyelni/érdeklődni, mivel foglalkoznak a szemléletformálás terén, és arra jutottam, ez nem nekem való. Ehhez inkább emberekkel való foglalkozási vágy és pszichológiai ismeretek kellenek. Meg a környezetvédelemhez alig kell érteni, azzal alig kell foglalkozni. Elég annyit tudni, hogy szelektíven kell gyűjteni a szemetet. Viszont az emberekhez érteni kell.

Mindazonáltal említettem nekik, hogy önkéntesként segítenék (amúgy ott mindenki "önkéntes" egyébként is), de máig nem jelentkeztek vissza, csak örültek nekem... Ott voltam konferenciáikon meg egyéb, és semmi...



Szóval a szemléletformáláson kívül halottnak látom a területet, de a szemléletformálás is "telítődött".

2014. febr. 16. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!