Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van arra esély h akár ingyen...

Van arra esély h akár ingyen is de olyan helyen dolgozhassak ahol szeretnék?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit leírnék ,h informatikával foglalkozom.


Az a baj, hogy sose sikerül pont olyan munkakörbe elhelyezkednem mint szeretnék. Igérget mindenki fűt-fát, h lesz pénz mindenre, stb.. aztán sosincs, max pár fejlesztésre. Így meg malmozok egész nap meg a jelenlegi rossz rendszernek a hibáit foltozgatom újra és újra.


Pár havonta jelentkezek is egy új céghez, de mindig a kicsikhez vesznek fel ahol értelemszerűen nincs annyi pénz, h új dolgokat vezessünk be, tudjak tanulni, fejlődni. Mindent ami frissen megjelenő technológia vagy magam megveszem és otthon tanulgatom, vagy drága tanfolyamokra megyek el saját pénzből.


Szerintetek megérné kipróbálni, hogy beadnám ilyen nagyobb cégekhez az önéletrajzomat egy motivációs levéllel amiben leírnám hogy ingyen dolgoznék náluk azért cserébe, hogy ott tudok tanulni, fejlődni, gyakorolni?


Igazából nekem nincs szükségem a pénzre mert több helyen is dolgozok, hétvégén meg este is, meg mindenfélével foglalkozom a fő munkám (napi 8 órás) mellett csak mindig minden érdekel és van amihez magánszemélyként nem lehet hozzájutni mert hatalmas infrastruktúra és pénz kell hozzá.


2014. febr. 2. 15:39
1 2
 1/11 cicwarek ***** válasza:
82%

Nem írtad le, hogy mi a végzettséged.


Szerintem menj esti- vagy levelező egyetemre programozónak. Ott tudsz TDK témákat is találni, ami érdekelne. Mindenesetre egy egyetemi diplomával több lehetőséged van elhelyezkedésre.


Hidd el, nem a cég mérete számít, nagy cégeknél is megy a gányolás, de az igaz, hogy szívesebben küldenek továbbképzésre.


Nagyon pozitív a hozzáállásod, így sikeres leszel, szurkolok neked.


Ja igen, miért ne ajánlkoznál akár ingyen munkára, nyugodtan próbáld meg.

2014. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)



Egyébként villamosmérnöki diplomám van, de inkább a számítástechnika iránt érdeklődök. De emellett van egy csomó elvégzett tanfolyamom is, mint pl a Cisco CCNA, Microsoft-os, IP telefonos, stb..


Tanfolyamokat előnyben részesítem az egyetemekkel szemben mert ott jobban rámennek a gyakorlatra, amíg egyetemen elméletet tanítanak elsősorban.

2014. febr. 3. 00:55
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel nem tudsz elhelyezkedni?

Multinál nem akarsz dolgozni? Ott biztosan tudnának olyan összeget mondani, amiért főállásban csinálnád.

2014. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos csak a műszaki angol megy és multinál pedig beszélgetés is van angolul.
2014. febr. 5. 12:59
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is hasonló cipőben vagyok 10 én tapasztalattal. Hiába csináltam MS vizsgákat, hogy rokon szakterületen kapjak munkát, figyelembe sem veszik a vizsgákat és itthoni gyakorlást, csak a 10 év tapasztalatot az aktuális területemen. És nem tudok kitörni ebből a skatulyából.


Megkérdezhetem, melyik vizsgára mennyit tanultál? Cisco, MS, eléggé külön világ. Lehet ez határozatlanság látszatát kelti? :(

2014. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nemtudom már nem ma volt, és mivel folyamatosan aktívan foglalkoztam is mellette mindkettő témával így nehéz megmondani mennyit tanultam rá. Külön, csak tanulni viszonylag keveset.

Egyébként azért van meg mindkettő mert érdekel elég sokféle dolog így aztán nem csak 1 témára koncentrálok.

2014. febr. 8. 20:47
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

"de mindig a kicsikhez vesznek fel ahol értelemszerűen nincs annyi pénz, h új dolgokat vezessünk be,"


Piacvezető, szegmensében világelső, 40 ezer fős cégnél dolgozom.

Már 8 hónapja project freeze van, előreláthatólag marad is még egy ideig... Tehát nincs projekt. Semmi. Nuku.

Úgyhogy most egyszerűen senkinél nincs pénz, se kicsinél, se nagynál. Várni kell.

2014. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló a gondom,igaz én biológus vagyok.

Egyszerűen nem megy az angol,ha fejre állok akkor se.Nagynehezen kipréseltem még gimiben a nyelvvizsgát,azis épphogy meglett.Szóval emiatt sorra elesek a jobban fizető állásoktól,és marad a közszféra éhbérért....Nem tudom mit tehetnék szakszöveggel nincs gondom,a szövegértéssel se,de a beszéd egyszerűen nem megy,csak ilyen "ööö...szinten".Igy meg multi szóba se áll az emberrel.Voltam már több tanfolyamon is nem sokat használt.Huzaomosabb időre külföldre menni meg nem tudok.

2014. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Látom közel egy éves a kérdés, de ha még nem oldódott meg a problémád akkor írhatok privátban?
2015. jan. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia,


Igen, én írtam ki a kérdést és aktuális még mindig (közben dolgozom csak nem olyan helyen ahol szeretnék).

2015. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!