Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit javasolnátok, mit érné...

Ti mit javasolnátok, mit érné meg még tanulni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, most végzek egy gazdasági alapszakkal. Őszintén szólva nem ez álmaim hivatása, még a pénzügy részével csak-csak elvoltam, de a többi kicsit sem érdekelt, csak az elvárások miatt fejeztem be (pont emiatt most elég rendesen meg is szenvedem a szakdogával, mert semmihez sem értek). Emiatt valószínűleg úgysem fogok a diplomámmal elhelyezkedni. Szóval valami mást kellene tanulnom, hogy tudjak magammal valamit kezdeni.

Úgy egy éve a párommal weblapkészítés tanulásába kezdtünk, van 3 weboldalunk, én csinálom a design és az online marketing részét (hirdetések, SEO), egész jól kiismerem már ezen a téren (jobban, mint a logisztikában, ami a szakirányom volt az egyetemen), ő pedig a HTML, CSS, PHP stb. részét tanulja, kezd egész jól menni neki, lassan szeretne már másoknak is készíteni weblapokat. Viszont angolul egyikünk sem tud túl jól (közvetlenül az osztrák határ mellett élünk, ezért mindig is németet nyomattuk), ezért később weblapkészítőként elég nehezen helyezkedne el a párom egy cégnél, alapfokú angollal?! Maszekon meg nem hiszem, hogy biztosan megérné-e.

Visszatérve rám, mióta külföld, illetve a számítógépes terület felé kacsintgatok, rájöttem, minek éri meg menni (pl Ausztriába): szoftverfejlesztőnek. A párom korábban ilyen területen tanult, de mégsem szerzett belőle diplomát, szerinte borzasztóan nehéz szakma, emiatt nem hiszem, hogy én el tudnám végezni (bár jó matekos voltam, de nem vagyok egy nagy kocka fajta), meg hát 22 évesen belekezdeni?!

A másik terület, ami érdekelne, az a nyelvtanulás. Imádom a spanyol nyelvet, önerőből tanulom itthon 1,5 éve, de nem hiszem, hogy mostanában ezzel bármit is kezdhetnék. Mellette felsőfokon beszélek németül, de hát németül beszélőkből itt, a határ mellett is Dunát lehet rekeszteni, ez itt nem extra. De ha meg semmire nem használom a jó nyelvérzékem, akkor minek töltök el nyelvtanulással egy csomó időt?!

A sokadik pedig, ami érdekelne, az a szépségipar, de tudom, már ebből is kiöregedtem. Főleg a fodrászat érdekel, vezetek egy saját blogot (amit magam készítettem), mindent megcsinálok magamnak itthon, hajnövesztő cuccokat tesztelek, hajat festek, hajat vágok magamnak, mindezt fodrászi cuccokkal, nagyon sokat olvastam már ezekről a dolgokról is, ismerem a márkákat, simán elmennék fodrásznak, csak hát az egész napos állómunka, a görbült hátú fodrászok (mert a legtöbbnek olyan gerincferdülése van, hogy rossz nézni), ez elveszi a kedvem az egésztől. Plusz itt a határ mellett belőlük is Dunát lehet rekeszteni, alig tudnak megélni a fodrászkodásból.

És utolsó lehetőségként maradt az Ausztriában való alja munkák, amit most a párom is végez diplomával, a gyorséttermi, vagy árufeltöltői munka jobb esetben, vagy a gyártósor rosszabban.


Magyarán ott tartok, hogy 22 évesen hamarosan diplomás munkanélküli leszek és az egyetlen karrierlehetőségem Ausztriában segédmunkákat végezni minimálbérért. Ebből a helyzetből szeretnék kimászni valahogy. Egy csomó mindenhez értek kicsit, se semmihez sem annyira, hogy dolgozni tudjak vele. Ti melyiket tanulnátok ki leginkább?


2014. febr. 17. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A megoldást nem tudom, és szerintem elég bénán sikerült eddig megtervezni az életed.


A jó hír viszont, hogy fiatal vagy. 22 évesen már nem akarsz belekezdeni a programozásba? Vicces vagy, én 28 évesen kezdtem ...


A másik jó hír, hogy jól látod a helyzeted. Sok minden felé kacsintgatsz, de ennyivel még semelyik sem váltható pénzre. Válassz végre ki egy irányt és abba menj minél messzebb, így működik az élet. Legalábbis így éri meg.


Egy bónusz rossz hír: 2 nappal ezelőtt zárult le a jelentkezési határidő, úgyhogy majd fél-1 év múlva térj rá vissza..

2014. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem a programozásos részből, hogy nincs informatika érettségim, így fel sem vennének ilyen szakra.
2014. febr. 17. 16:25
 3/10 anonim ***** válasza:

"Azt kifelejtettem a programozásos részből, hogy nincs informatika érettségim, így fel sem vennének ilyen szakra."


Nem szükséges. Idén annyi volt a kritérium, hogy 2 tantárgy, matek + természettudományos (infó, fizika, kémia, biológia, akármi). Ez lehet érettségi, vagy akár a 2 utolsó évben tanult jegyek. Gondolom kémiát tanultál pl.


Illetve a hozott pontok helyett el lehet menni felvételizni. Feltételezem tudod, hogy mi az a periféria, mi az a 2-es számrendszer. Ennyi már elég is egy minimum 50%os felvételihez, amivel bőven felvesznek. Illetve vettek volna. Jövőre emelkedni fognak a pontok.

2014. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nincs érettségim egyikből sem. Annak idején angol volt a választottam (a német meg a nyelvi).
2014. febr. 17. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:

VAGY érettségi VAGY évvégi jegyek VAGY felvételi.


Egy infós nem árt, ha tisztában van az alapvető logikai fogalmakkal.

2014. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mivel én 4 éve felvételiztem, de akkor még nem így volt (pedig azóta a pontszámítás sokat nem változott). Infós szakra akkor előírás volt az info vagy más természettudományos tárgyból tett érettségi, az más kérdés, hogy a pontszámításnál lehet nem azzal számoltak, de attól még meg kellett hogy legyen. Magyarán lehet, hogy nekem beszámították volna a matekot meg a németet, ami a legjobb lett, de attól még nem vettek volna fel, mivel a választott tárgyam angol volt, nem pedig info vagy biosz vagy akármi.
2014. febr. 18. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:

"Infós szakra akkor előírás volt az info vagy más természettudományos tárgyból tett érettségi,"


Nem igaz. Engem 3 éve vettek fel programtervező infóra, nem volt természettudományos érettségim a kötelezőkön kívül.

(Rohadt fizikát nézték helyette, amiből volt évvégi jegyem, egy jó nagy 2-es, de szerencsére még így is befértem államira.)

2014. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez tényleg furcsa, akkor ennek alaposabban is utánanézek. :) Bár most úgy tűnik, költöznöm kell a családi házból, így valószínűleg egyből külföldre megyünk.
2014. febr. 18. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy fodrászoknak gerincferdülése van. Ezzel szemben akkor az egész napos papírnézegetéstől meg a neonfénytől romlik a látásod.


Kolléganőm fodrász és minimális gerincferdülése van, ami minden embernél előfordul. Egész napos állás? Ez se igaz, meg ül, mikor hajat vág, illetve csak akkor van talpon ha van vendég. Napi ~6 órát meg nehogy már ne bírj ki!


Amit leírtál az nem más mint kifogás!

2014. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én még sosem láttam, hogy egy fodrász ülne, míg a hajon dolgozik... a gerincferdüléses dolgot meg egy fodrász barátnőm is megerősítette, hogy a legtöbb fodrásznak tényleg meggörbül a háta sokévnyi munka után.
2014. márc. 2. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!