Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné középiskolai tanárnak...

Megérné középiskolai tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, reál beállítottság. Tanárként matekot, fizikát, esetleg angolt tudnék tanítani, mert abban vagyok igazán jó. (fizikából fogok érettségizni, angol megvan előrehozottban, 96% lett, matekból fogok emeltezni.)

Érdekel a pedagógia, de a kérdés, megéri-e?

Mennyit keresnek jelenleg?

Fog nőni/csökkenni előreláthatóan a közeljövőben?

Van rá kereslet?

És ha megéri ezt tanulni, melyik intézményben érdemes ezt tanulni? Kalocsán lakok.

Előre köszönöm az értelmes válaszokat.

18/F


2014. jan. 10. 20:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Hopp, most nézem a szóismétlést. Elnézést érte.
2014. jan. 10. 20:25
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Én igazából azt az egyetlen pozitívat tudom felhozni fizetés szempontból, hogy szivathatod a kölköket agyba főbe. Az az érzés megfizethetetlen, de amit fizetésnek hívnak még kimondani is kevés. Csak arra elég, hogy megélj belőle egyik napról a másikra, élj, de például ha már más gyereke mellett egy sajáttal is szeretnél foglalkozni, arra már nem elég.

Ha érdekel a tanítás akkor nyomjad hajrá. Tanárokra mindig is szükség lesz, jó tanárokra meg főleg. Bár számomra mindig rejtély marad miért nem fizetik meg őket rendesen. Mert ez a szakma soha nem a hirtelen meggazdagodásról szólt. Talán külföldön.

2014. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld.

Hát, ez egy kissé eltántorít a dologtól.

Jöhet még vélemény.

2014. jan. 10. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

ha éhen akarsz halni, csináld...


anyám tanító és tanár végzettséggel rendelkezik, 40 év munkaviszony után most készül nyugdíjba menni a tanév végén...én mérnök vagyok, és abból se túl "hasznos" (minőségügy), de kb 5 év mérnöki tapasztalattal majd a dupláját keresem, mint anyu....(nekem is van tanári diplomám is, ha tanítani mennék el, kapnám a jelenlegi fizetésemnek kb a 1/4-ét...)...


ha matek, fizika, angol megy inkább tanulj mérnöknek (gépész, villamos, mechatronika,stb), több szakon mérnök-tanári végzettséget szerezhetsz így a pedagógia iránti vonzódásod is ki lesz elégítve ....

2014. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy elolvastam a kérdésedet, tudtam máris a válaszokat: A mai világban csak a h.ülye megy el tanítani ennyi pénzért.

Szánalmas, hogy ennyire a pénz körül forog a fiatalok agya manapság.

Egy egyetemet végzett tanár kezdőfizetése kb. bruttó 169.000 huf jelenleg, de 3 év tapasztalattal 239.000, utána már lassabban emelkedik. Most bevezették azt, hogy a minimálbérrel arányosan emelkedik minden évben. Tudom ez még nem valami sok, pláne egy mérnöki fizetéshez képest. Egyébként a bértábla nyilvános, keress rá a neten.

Viszont a reál szakos tanárokat igenis keresik, pár éve még külföldre is vitték innen a tanárokat. Plusz egy multinál 35 év felett nagyjából megy az ember a kukába, pedig onnan még nagyon sok idő van a nyugdíjig.

Ott a sok szabadidő, egy nőnek pl. szerintem család mellett ideális foglalkozás. Hát, az a baj, hogy te fiú vagy, neked kéne eltartani a családot.

:(

Azért matek-fizikával még különórákat is lehet adni.

Én pályaelhagyó tanár vagyok, de gondolkodom, hogy visszamegyek, mert multinál gyerekekkel 38 évesen gyakorlatilag nem kapok állást. De bevallom őszintén nem sok kedvem van hozzá. Engem nem is a fizetés tart vissza. Hanem inkább az, hogy mennyire rossz már a gyerekanyag. Teljesen beléjük nevelték, hogy csak a h.ülye dolgozik ennyi pénzért, manapság már a felnőttek sem tisztelik a tanárokat. Nagyon neveletlenek a diákok, és a szülők is nagyon a tanárok ellen fordultak. Egy szakmunkásképzőben nem tanítanék semmi pénzért, pláne nem ennyiért. Elitgimibe bekerülni meg csak protekcióval lehet.

Szóval én azt mondom, hogy jól gondold meg, ha idegileg bírnád esetleg egy általános iskolában, vagy egy gyengébb leányiskolában, akkor csináld. Ha meg nem, akkor inkább valóban tanulj mérnöknek, ott tényleg jobban is lehet keresni. Ugyanis én azt mondom, hogy manapság sajnos elég kevés sikerélményt hoz magával a tanári szakma, erre fel kell készülnöd.

2014. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, és még annyit akartam írni, hogyha nem szándékozol Pestre költözni, azért bruttó 250.000 ft-nál többet irodában sem nagyon lehet ám keresni vidéken, szóval azért a mai fiatalok nagyon el vannak tájolva, amikor a fizetésekről álmodoznak.

Kivéve talán a mérnök, meg az orvos (ha van magánprakszisa.)

2014. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
17%

En menekulok minden egyes gimnazium kozelebol..Apam segitsegevel sikerult valahogy leerettsegiznem egy magangimnaziumban.Meg mindig remalmaim vannak a gimnaziumtol.Szuleim is (diplomasok) megmondtak..hogy a kozepiskolai tanarok betegek..tehat elmezavartak..(tisztelet a kivetelnek) De ezt sztem mindenki tudja.

Hihetetlen ezt olvasni hogy vannak meg emberek akik oda vissza akarnak menni,rendszeresen bejarni es ott leelni az eletuket havi 100 ezer forintert ugy hogy kozben a hulyegyerekek beszologatasait kell hallgatnia. Komolyan nem hiszem el hogy ilyen van.

2014. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Nos, ha hiszed, ha nem, mondjuk egy töriszakos tanárnak nem nagyon van máshol munka. És 2-kor otthon voltam, egész nyáron szabad. És azért voltak sikerélmények, kb. az osztályaim felét szerettem. De én még valóban szerencsés voltam, mert az egyik kolléganőm mondta, hogy ő minden osztályát utálja.


Nem kell mellre szívni egyébként, ha beszól a gyerek, az nem olyan, mintha egy felnőtt szólna be.

A végzős osztályok határozottan jók, ott már nagyon félnek az érettségitől, és lehet velük dolgozni.

2014. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenhova nyomtam zöldet. Azt hiszem akkor marad a gyártástechnológiai mérnök.
2014. jan. 11. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:

én is ugyanígy örlődtem 3 éve,amikor pályaválasztás előtt voltam. én matek-német szakos tanárnak mentem volna szívem szerint. a család óva intett,és a közalkalmazotti bértábla is siralmas. én tudtam,hogy 25 éves koromra akarok egy saját kislakást (nem hitelből),majd 30 éves koromig egy családot is. lássuk be, havonta ennyi pénzből ez esélytelen..

így az lett a sorsom,hogy közgazdász lettem, most jó pénzért dolgozom (én Pécsről költöztem fel Budapestre, vidéken nagyon nehéz az ember dolga,max könyvelőnek vttek volna fel valahova), ill. szabadidőmben középfokú nyelvvizsgára készítek fel egyetemistákat,és érettségire matekból. nekem ennyi tanítás elég is,hogy kiéljem a nagy álmom :)

2014. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!