Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha bejelentkezek a munka...

Ha bejelentkezek a munka ügyibe és ajánlanak közmunkát azt muszáj elfogadni vagy mondhatok nemet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Kénytelen van elvállalni, mert ha nem vállalod el, akkor törölnek a munkaügyi központ nyilvántartásából, így elég sok mindenre nem leszel jogosult, amire egyébként az lennél.
2014. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam, szóval kénytelen vagy
2014. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,egyébként arról lenne szó hogy a férjem át venné a gyed-et és hogy nyilvántartásba legyek gondolkodtam rajta hogy bejelentkezek a munkaügyibe,de hallottam hogy van ez a közmunka csak nem tudtam mi a menete mivel nem voltam még szerencsére soha munka nélküli.Szerintem jobb ha marad így ahogy van most :)
2014. febr. 19. 14:35
 4/9 anonim válasza:
22%

Ha nem vállalod el, kivágnak mint azt a bizonyos macskát. Ha netán kaptál segélyt... 22500Ft körüli összeget. akkor annak is lőttek. Illetve ha jól tudom ilyen miatt 2-3 év büntit is kapsz. Ami azt jelenti hogy hiába mész segélyért.. Nem fogsz kapni.


A közmunka viszont nem jelenti azt, hogy ha találsz egy teljes munkaidős rendes foglalkoztatást. Akkor ott hagyhatod. De csak akkor nem lesz belőle probléma, ha bemutatod a szerződésed. kb ennyi..

2014. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, egy kicsit pontosítanálak, a segély összege 22800 Ft és ha a közmunka alatt bárki talál munkahelyet, ahová felveszik, akkor nyugodtan felmondhat ott, ahol a közmunkát végzi és semmi probléma nem lesz belőle. Sőt, aki ilyen fajta ellátást kap az önkormányzattól, havi szinten 15 napot egyébként is dolgozhat alkalmi munkavállalóként néhány hónapon keresztül is akár. Sőt, aki 1 évig ilyen jellegű segélyt kap és további 1 évre meg szeretné ezt hosszabbítani, annak le is kell igazolnia, legalább 30 napos munkaviszonyt.

És ha valaki nem fogad el valamilyen munkát, akár amit az önkormányzat, akár amit a munkanélküli központ ajánl fel, akkor 1 évig van az, hogy nem kaphat segélyt.

Ha valaki segélyen van és úgy küldik közmunkára, akkor csak a segélytől esik el 1 évre, de attól még regisztrált munkanélküli fog maradni.

Ha a munkanélküli küldi el közmunkára és nem vállalja el az illető, akkor az egész munkanélküliből törlik.

Egyébként ami regisztrált munkanélküli, annak olyan előnye van, hogy ha szociálisan rászorult, vagyis az 1 főre jutó jövedelem nem sok, hanem törvényileg megfelel, akkor az önkormányzat átvállalja a TB fizetését, így a jogosultnak nem kell közel 7000 Ft-os összeget minden hónapban kifizetnie a NAV felé TB címén.

Illetve 1 év regisztrált munkanélküliség után, ha munkahelye szűnt meg, akkor jogosult lehet aktív korúak ellátásra, de ez is 1 főre jutó jövedelemtől függ, akinek pedig valamilyen rendszeres ellátása szűnt meg, pl. gyes, ott 3 hónap után lehet igényelni ezt az ellátást.

És ha valaki regisztrált munkanélküli és dolgozni szeretne, akkor ha a munkáltató egy regisztrált munkanélkülit alkalmaz, akkor kedvezményeket kap az adott vállalat utána, így őket a mai világban igencsak előnyben részesítik egy olyan emberrel szemben, aki iránt nem tudnak semmilyen kedvezményt igénybe venni, pl. aki másik munkahelyről jön el, vagy aki nem regisztrált munkanélküli, vagyis nincs munkanélküliként nyilvántartva.

2014. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

4-es vagyok.


Igen, utána olvastam és így igaz ahogy írod.


Vagyis a közmunka nem zárja ki a rendes munkahely keresését és az elhelyezkedést. Végül is ha nincs más, ez is jó egy ideig.


De bár ne kellene senkinek se ezek élnie..

2014. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es, én is így gondolom, ahogy te, hogy bár ne volna senkinek ilyenre szüksége, bár mindenki, de legalábbis a nagy része az ilyen embereknek rendes, állandó, bejelentett munkahelyen tudna dolgozni.
2014. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés is már vagy ezerszer ki volt írva az idén. Úgy látszik, itt mindenki lusta visszaolvasni, nem csoda, hogy nem kap még közmunkát sem.
2014. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,17 éves korom óta dolgozom és egy napot se voltam munka nélkülin se az állam terhén,már bocsi hogy ha meg szerkesztem a kérdést és a rendszer nem jelzi hogy van hozzá hasonló,akkor elolvasnám így ki írtam mivel nem jelenített meg semmit ami engem érdekelne,neked meg ha nem tetszik ne olvasd!
2014. febr. 22. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!