Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nyugdíjasnak jár betegállo...

Egy nyugdíjasnak jár betegállomány, táppénz? Ha igen, mennyi?

Figyelt kérdés

Alapítványi iskola. "Dolgozik" (ha ezt munkának lehet nevezni) itt egy nyugdíjas, részmunkaidős vén szar.

Heti 3 nap kéne bejönnie.

Most február vége van, két hónap elment az évből. Eddig össze-vissza tán egy hetet volt benn, a többi napon beteget jelentett. Mindig amikor megjön (lassan eseményszámba megy ha megjelenik) lobogtatja az orvosi papírt.

Tavaly 2013-ban ha hiszotek ha nem, egész évben nem volt EGYETLEN olyan hét sem, amit végigdolgozott volna (végigdolgozik: eleve 3 napos neki a hét, nem 5).

Minden héten hiányzott, a legtöbb héten egyáltalán be se jött 1 napot se.


Nem értem: hogy járhat neki ennyi betegállomány vagy táppénz?


Ki járatos ebben?

(és hogy miért foglalkozom én ezzel? megmondom. mert ez egy iskola, és ha vki hiányzik, másnak kell bemennie helyette. és ku***ra unom, hogy lassan dupla óraszámban kell helyettesítsem ezt a vén szart, ezt a az alkoholista hulladékot, túlórában. amit úgyse fizetnek ki. az iskola vezetője megmondta: ez van, ha nem tetszik, el lehet menni.)


2014. febr. 23. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

ha munkszerződéssel, hivatalosan van foglalkoztatva, akor az évi 15 nap betgszabira jogosult.

Táppénzre nem jogosult, mert a nyugdíj melletti keresetből nem vonnak pénzbeli egbizt járulékot.

2014. febr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

15 nap?

hát akkor vmi nálunk nagyon nem kóser, mert csak ebben az évben, 2014-ben már túllépte a 15-öt.


és február van.

a tavalyi évben össze se tudnám számolni hányszor lépte túl a 15-öt.


és ilyenkor mi lehet a magyarázat?

az intézmény ezt vajon hogy adminisztrálja magának? hogy van egy nyugdíjas akárki, aki a hónap 20 munkanapjából 18-at beteg?



hivatalosan van foglalkoztatva, akkor az évi 15 nap betgszabira jogosult

2014. febr. 24. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:
igazolt távollétnek minősül, de pénzt nem kap rá, ha lejárt a 15 munkanap évi betegszabija.
2014. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és ezt nyakló és limit nélkül lehet csinálni?

meg lehet tenni hogy vki egy hónapban szó szerint egy napot se jöjjön be, mindenféle kamu orvosi indokokra hivatkozva?


igazolt távollétnek minősül,

2014. febr. 24. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, sajnos megteheti, ha a munkáltató partner benne :(
2014. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én más részről vagyok érintett,Én nyugdíj mellett dolgozom és ebből is levonják a nyugdíjjárulékot! Akkor miért vonják ha nem kap táppénzt nyugdíj alatt?!
2014. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!