Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön milyen végzettséggel...

Külföldön milyen végzettséggel lehet jól, nagyon jól keresni? (több ezer €)

Figyelt kérdés
valami táblázat, ami összefoglalja az átlagos fizukat szakonként ? :)
2014. febr. 26. 00:29
 1/6 A kérdező kommentje:
minimum €3000, de ink 4e. :)
2014. febr. 26. 00:42
 2/6 A kérdező kommentje:
ami nem diploma, hanem lehetőleg hamar elvégezhető tanfolyam :)
2014. febr. 26. 00:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szofver fejlesztő 6-8 év gyakorlattal simán hozza ezt a pénzt.

A válság óta kicsit átrendeződött a bértábla, én éltem kint 5 évet a válság előtt ennyit simán kerestem felszolgálóként, utána viszont a felével kellet beérni, volt, hogy annyival se. Persze ezt olyan heti 80 órával.

A haverom az építőiparban dolgozott, ők havi 5 ezer felett keresett, de a válság betett mindenkinek.

Felszolgálóként a felét meg tudod keresni olyan 1500-2000 körül.

Viszont kell érte talpalni.

Nyelvet milyen szinten beszéled, mert az itteni felsőfok kint olyan alsó foknak tetejének felel meg, tapasztalatim szerint.

Ha nincs egy erős közép szinted, mosogatónak vesznek fel, vagy az Mc-be, ahova a diplomások is mennek, mert kint azt se ismerik el, ahogy az itthoni tanfolyamokat se.

2014. febr. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Most arra számítasz, hogy elvégzel valami gyorstalpalót, kimész és euró-ezreket keresel?

Ez sajnos nem így megy.


Ha van szakmád (szinte bármi), mellette nyelvtudás (ahogy az előző írta, nagyon jó nyelvtudás kell) és még rátermettség, akkor szinte bármivel meg tudsz rendesen élni. Lehetsz vízvezetékszerelő, burkoló, fodrász: csak legyen szakmai tapasztalatod is, mert egy otthoni tinglitangli papír szalvétának jó.


Ahhoz, hogy kiemelkedően keress (több ezer eurót) ahhoz már valami magasszintű spéci tudás kell, nem egy gyorstalpaló tanfolyam.

2014. febr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
én pédául bölcsész vagyok, mondjuk gondolom ez ritkább. de ez sem tanfolyam volt. :)
2014. febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Orvos, mérnök, informatikus, grafikus, sportoló... politikus, közgazdász, jogász. - utóbbiak persze adott országban szerzett diplomával vagy elitebbnek számító egyetemről (pl. nem egy magyar vidéki főiskola)

de ott vannak a művészek is, ha befutnak.. (író, táncos, zenész)

A médiában és a divatszférában is jól keresnek akik reflektorfényben vannak (színész, énekes, dj, producer, műsorvezető, celeb, modell, tervező, fotós)


Egyszerű a recept: ki kell tűnni a tömegből vagy ésszel, vagy tehetséggel vagy rátermettséggel, kitartással vagy külsőben.

2014. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!