Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez lehet kezdeni, ha semmi...

Mihez lehet kezdeni, ha semmi se sikerül?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok,érettségim is van,jogosítványom,mégse találok munkát 2 éve már. ahova lehet jelentkeztem,meg jelentkezem folyamatosan,és nem értem igazából az okát,mert én magamat szorgalmas talpra esett,könnyen és gyorsan tanulónak tartom,ehhez képest mindenhol csak a majd hívjuk szöveget kapom. tanácstalan vagyok,mert nem akarom,hogy így menjenek el a fiatal éveim,és bosszant,hogy nem tudok fejlődni,mint más fiatalok,meg tervezni,mert pénz nélkül munka nélkül nincs élet.
2014. febr. 26. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha két éve egyértelmű, hogy kevés vagy a munkaerőpiacnak, miért nem képzed magad tovább?

Érettségizett, jogosítvánnyal rendelkező emberből rengeteg van - ezért nem vagy versenyképes. Mivel tudsz többet, mint ők?

Gondolkodj a munkaadók fejével és tedd magad értékesebbé! Válassz képzést, tanulj nyelvet, stb.

2014. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ideje lenne valami szakmát tanulni, mert érettségi, jogosítvány, az nem szakma.


Ha 2 éve keresel munkát és regisztrálva is vagy munkanélküliben ez idő alatt, akkor meg kell érdeklődni, hogy beiratkozhatsz e induló tanfolyamra, ők fizetik.

2014. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elvégeztem azóta tanfolyamot,nyelvet is,ha esetleg lenne külföldi munka lehetőség. úgy volt,hogy rokonok kimennek,és ha van valami lehetőség szólnak nekem,de pár hét után haza jöttek. azt értem,hogy képezzem magam stb,de addig is valamiből élni kell,még olyan munkára is jelentkeztem ami különösebb végzettséget nem igényel,eddig albérletben éltem,jól alakultak a dolgaim,de vissza kellett költöznöm haza szülőkhöz,engem az érdekelne,hogy mások hogy élték túl ezt az időszakot,miből éltek,amíg nem volt munka?
2014. febr. 26. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 26 éves vagyok, szintén 2 éve munkanélküli (leszámítva 1-2 időszakos munkát, de az nem nagy dolog). Közgazdász diplomám van, beszélek nyelveket, van jogosítványom.

Nem bunkóságból mondom, de ezek után egy érettségivel ne várj túl sokat.

Manapság a mérnököket, IT szakembereket keresik elsősorban. Egy mérnök ismerősöm 1-2 hét alatt talál új munkahelyet, ha váltani szeretne.

Meg bizonyos szakmák is jól mennek, de azok inkább "férfiasak", én pedig nő vagyok.

Szóval nem egyszerű. Én is gondolkozom egy tanfolyamon, de anyagilag nem nagyon fér bele jelenleg.

Érdemes olyan helyekre is küldeni CV-t, ahol éppen nincs meghirdetve állás, meg az összes ismerőst végigkérdezni, hátha tudnak valamit.

2014. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!